EkonomikaFinancie na podnikanieKoronavírus COVID-19Slovensko xa Publikované 1. apríla 2020 zobraziť celý profil

Poštová banka si uvedomuje, že mnohí Slováci sa kvôli výpadku príjmu v dôsledku koronavírusu ocitli v zložitej finančnej situácii a chce im pomôcť preklenúť toto náročné obdobie. Potom, čo banka ponúkla bezúročné úvery s odkladom splátok pre podnikateľov, prichádza s pomocou aj pre fyzické osoby. Vyčlenila pre nich 10 mil. €, ktoré im poskytne v podobe Pôžičky s  0% úrokom s odkladom splátok až na 9 mesiacov.

Poštová banka od 1. apríla spúšťa mimoriadnu ponuku Pôžičky s 0% úrokom s  odkladom splátok, bez poplatku za jej poskytnutie

Klient môže požiadať o úver vo výške 600, 800 alebo 1000 € a zároveň aj o okamžitý odklad splátok. Splatnosť pôžičky je 20 mesiacov, ale prvá splátka klientovi odíde až v novom roku. „Veríme, že táto finančná pomoc dokáže aspoň z časti vyriešiť neľahkú situáciu mnohých ľudí v dôsledku pozastavenia výroby firmy, v ktorej sú zamestnaní, či kvôli zatvoreniu škôl a nutnosti zostať doma s deťmi. Administratívne aj technicky sme pripravení vyhovieť čo najväčšiemu počtu klientov, v čo najkratšom čase,“ hovorí Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky.

Pracovný a spoločenský život sa v dôsledku koronavírusu zastavil, ale povinnosť uhradiť náklady na bývanie, zabezpečiť bežný chod domácnosti a naplniť potreby rodiny nám napriek tomu zostala. Tieto záväzky nám nikto neodpustí. Nevyhnutné opatrenia vlády v záujme ochrany zdravia však mnohých Slovákov pripravili o značnú časť príjmu. Aj prieskumy Poštovej banky ukazujú, že väčšina ľudí nemá vytvorenú dostatočnú finančnú rezervu (šesťnásobok mesačného príjmu), vďaka ktorej by zvládli náročné obdobie. Poštová banka je však pripravená ihneď podať pomocnú ruku práve tým, ktorým pandémia skomplikovala život aj po finančnej stránke“,dodáva A. Zaťko.

Podmienky úveru:

  • výška úveru: 600, 800 alebo 1 000 €;
  • úroková sadzba 0%;
  • splatnosť 20 mesiacov;
  • možnosť okamžitého odkladu splátok až na 9 mesiacov;
  • poskytujeme ho bez poplatku za poskytnutie;
  • čerpanie úveru na účet v Poštovej banke;

Reprezentatívny príklad: Pri pôžičke vo výške 1 000 €, s úrokovou sadzbou 0 % p. a., s počtom mesačných splátok 20 vo výške 50 €, s dobou splatnosti 20 mesiacov pri čerpaní úveru na osobný účet v Poštovej banke a bez poplatku za poskytnutie úveru je RPMN vo výške 0 % a celková suma, ktorú musí spotrebiteľ zaplatiť, je 1 000 €.

Klient je vylúčený z vernostného programu VEĽKÉ PLUS – odmena za aktívny účet a pôžičku. Na schválenie a poskytnutie pôžičky nie je právny nárok. Výška splátky je uvedená bez poistenia schopnosti splácať úver. Všetky informácie o podmienkach získania Pôžičky s 0 % p.a.  vrátane štatútu ku kampani nájdete na stránkach Poštovej banky.