EkonomikaPodnikaniePodpora startupovSlovensko xa Publikované 19. októbra 2017 zobraziť celý profil

Malé a stredné firmy môžu dostať na energetické audity a projekty, zlepšujúce energetickú efektívnosť, spolu až 40 miliónov eur. Vyplýva to z výzvy, ktorú zverejnilo Ministerstvo hospodárstva SR. Na jeden projekt je možné získať od 20 tisíc eur do 200 tisíc eur.

 „Výzva síce umožňuje financovanie energetických auditov a aj samotných opatrení identifikovaných v auditoch, avšak podmienkou je, aby audity boli ukončené ešte pred podaním projektu a navrhované investície na zlepšenie energetickej efektívnosti v plnej miere reflektovali zistenia auditu. Ak si chcú žiadatelia nárokovať na preplatenie aj výdavky na samotný audit, nemali by zabudnúť na to, že túto službu musia obstarať v súlade s pravidlami čerpania eurofondov,“ vysvetľuje spoluzakladateľ portálu Grantexpert.sk a certifikovaný poradca pri čerpaní eurofondov Tamás Szőke.

Špecifiká výzvy

  • Prostriedky z eurofondov môžu získať fyzické a právnické osoby oprávnené na podnikanie v priemyselných odvetviach a v nadväzujúcich službách.
  • Miera podpory z grantu pre žiadateľov predstavuje až 85 %.
  • Uzavretie prvého kola na podávanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok je naplánované už na decembra 2017.
  • Ďalšie detaily si môžete prečítať tu.
  • Bližšie informácie môžete získať aj na pracovných raňajkách v utorok 24. októbra.

Okrem pracovných raňajok pre všetkých záujemcov o dotácie portál Grantexpert.sk pripravil aj nové možnosti podpory.
Nová verzia portálu GrantExpert.sk prináša rozšírené portfólio služieb, ktoré zahŕňa nový systém pre registrovaných užívateľov, rozšírené možnosti platby, či prehľadnejšie vyhľadávanie v grantoch. V neposlednom rade sú to aj nové balíky predplatného. Tie sú prispôsobené potrebám náročnejších i menej náročných klientov. Detaily nájdete na nasledovnom odkaze => https://www.grantexpert.sk/porovnanie-balikov-spoluprace/


Portál GrantExpert.sk poskytuje detailné vyhľadávanie v rámci dotačných programov, notifikácie o aktuálnych výzvach, posúdenie oprávnenosti projektového zámeru a výber vhodného experta na základe jeho skúseností a referencií.