EkonomikaManažmentPodnikaniePodujatia xa Publikované 9. februára 2018 zobraziť celý profil

Prichádza svet, v ktorom nestačí úzka špecializáciazameranie na jednu technológiu, alebo konkurenčnú výhodu. Do našich životov a podnikov vstupujú prelomové technológie, ktoré úplne zmenia svet, ktorý poznáme dnes.

Nestačí poznať nové transformačné trendy na úrovni, ako sa popisujú v médiách

Musíme ich študovať do hĺbky, experimentovať s nimi v našich podnikoch a prepájať ich medzi sebou. Aj napriek tomu, že sa v dnešnom svete zdôrazňuje technický pokrok, kľúčovú úlohu budú zohrávať ľudia – nielen ich znalosti, ale aj schopnosť otvoriť sa spolupráci, spoločne zdieľať znalosti a zdroje, prispôsobiť technológie človeka, zmeniť mnohé súčasné „paradogmy“ tak, aby sme neslúžili peniazom, ale peniaze slúžili nám.

Nové a prelomové technológie prichádzajú rýchlo a vzájomne sa prepájajú a kombinujú

Samotný elektromobil neprináša sám o sebe prevrat, ale autonómne elektromobily riadené umelou inteligencia prepojené s energetickou infraštruktúrou ciest, budov a iných zdrojov, s platformou zdieľania zásadne zmenia svet okolo nás. Podobne sa integrujú napr. technológie big data, umelej inteligencie a blockchain, alebo aditívnej výroby, masovej kustomizácie, re-lokalizácie a eliminácie medzičlánkov.

Tradične sa technológia týka komponentov, ktoré musia byť integrované do väčších a zložitejších produktov

Rovnako ako v automobile (alebo v ľudskom organizme) musia však všetky tieto komponenty fungovať bez problémov a bezchybne spolu. Existujú teda aj integračné technológie, ktoré ich prepájajú a organizujú do funkčného celku. Už dnes nie je možné mať vśetkých odborníkov a ich znalosti v jednej firma, musíme sa naučiť vytvárať siete, budovať dôveru, ućiť sa jeden od druhého a zdieľať spoločné zdroje.

Na konferencii Podnikatelia,spojte sa! vystúpia ľudia, ktorí radi hľadajú nové cesty, študujú nové odvetvia a technológie, prepájajú svety. Stretnete tam však mnoho ďalších zaujímavých podnikateľov, ktorí budú prezentovať svoje podnikateľské modly, produkty a služby.

V programe vystúpia:

Profesor Milan Zelený, v roku 1967 odišiel z Československa na študijný pobyt na University of Rochester, odkiaľ sa už nevrátil. Milan Zelený sa stal profesorom na Fordham university v New Yorku a učil  a spolupracovať v desiatkách krajín. Prepája rôzne obory a technológie, podnik vníma ako živý organizmus, rozvíja odkaz Tomáša a Jana Baťovcom na dnešnú dobu, v nových transformačných trendoch vidí oveľa ďalej, ako jeho súčasníci.

Libor Witassek, predseda predstavenstva Allied Consultants, výnimočná osobnosť v oblasti transformácie firiem, ich organizácie, technológie a ľudí, naposledy zachraňoval spoločnosť Vítkovice a.s. v pozícii generálny riaditeľ.
Vizonár a podnikateľ Stanislav Martinec, založil a už 25 rokov vedie firmu Koma Modular, ktorá  vyvíja a do celého sveta vyváža modulárne domy, ktoré vyrába na linke, podobne ako automobily.

Miloš Gregor, riaditeľ a zakladateľ firmy Gremi Klima, ktorý vidí príležitosti, vyvíja nové produkty a biznis modely a zvláda rýchly rast svojich firiem v rôznych odvetviach. Na pomoc pri optimalizácii výrobných a logistických procesov má pri sebe Mareka Kyseľa, ktorý pracoval v IPA Slovakia a v posledných rokoch úspešne zvyšoval výkonnosť viacerých firiem ako ich výkonný riaditeľ.

Kristína Lang so svojim otcom Pavlom Demáčkom posúva rodinnú firmu Medeko Cast k európskym zákazníkom sofistikovaným odliatkom a novým technológiám.

Vojtěch Pastorčák založil a vedie spoločnosť V Podlahy, ktorá narástla na jednéh z najväčších hráčov vo svojom obore v Českej republike, dnes buduje úplne nový marketingový a predajný digitálny ekosystém Frank Home a systém mobilných a predajní.

Anton Šťastný, emigroval z Československa a so svojimi bratmi Petrom a Mariánom sa stali hokejovými legendami v Kanade, neskôr založil úspešnú spoločnosť Evegreen na dizajn a výrobu nábytku pre náročných zákazníkov, ktorú dnes odovzdáva pokračovateľovi – Milošovi Gregorovi.

Vladimír Maslák, kňaz, ktorý založil komunitu ľudí z okraja spoločnosti, v ktorej dnes žije a pracuje vyše 430 ľudí. Prepája a spolupracuje s podnikateľmi, buduje firmy, kupuje budovy a pozemky a pretvára ich na opatrovateľské domy alebo podnikateľské jednotky.

Jan Mašek, bývalý šéf inovácii v spoločnosti 3M Česko, ktorý spája osobnosti a vytvára spoluprácu medzi rôznymi svetmi v Česku a na Slovensku v sieti Red Button a Ružový sloni. Miroslav Očenáš, chlapec z Kriváňa na Detve, ktorý sa vybral študovať do sveta, aby sa vrátil a vybudoval globálny internetový obchod s kvetmi.

Konferenciou vás budú sprevádzať Ján Košturiak, ktorý prepája podnikateľov a vytvára s nimi nové biznis modely, Marcel Rypák, koordinátor projektov v Podnikateľskej univerzite, Roman Bače, riaditeľ IPA Slovakia Jozef Krišťak, konateľ IPA Slovakia a ďalší.
Uplatnite si 10% zľavu a pri objednávke uveďte kód: BiznisKlub