MarketingPodnikaniePodujatia xa Publikované 30. marca 2017 zobraziť celý profil

Podnikateľkou Slovenska 2016 sa stala Júlia Hložek Grmanová, majiteľka firmy Oxywater Slovakia, s.r.o.  Za úspechom nápoja Oxy water, ktorý táto firma produkuje,  stojí dáma so silným príbehom. Jej nezlomná vôľa prekonala rakovinu a pobila sa so zdravotnými problémami. Aj na základe vlastných skúseností sa rozhodla produkovať revolučnú okysličenú vodu obohatenú o 90 mg kyslíka, uzavretú v špeciálne upravenej a zdravotne nezávadnej plechovke. Okrem toho je zakladateľkou kyslíkového centra, ktoré poskytuje kyslíkovú terapiu blahodarne pôsobiacu pri riešení rôznych zdravotných ťažkostí. Blízki Júliu opisujú ako líderku nielen v ukazovaní zdravšieho životného štýlu, ale aj ako ženu, ktorá počúva šiesty zmysel a následne ho vkladá do podnikania.

Vynikajúca podnikateľka, Sylvia Holopová, vedie v Kežmarku Hotel Hviezdoslav. V roku 2009 sa pustila do rekonštrukcie schátraných meštianskych domov, ktoré sa postupne zmenili na elegantný boutique hotel 4*kategórie. Okrem riadenia hotela sa intenzívne venuje obohacovaniu spoločenského a kultúrneho života v meste a regióne.

V kategórii Úspešná živnostníčka zvíťazila Eva Balogová, ktorá podniká už 10 rokov a vo svojej chránenej dielni zamestnáva 33 ľudí so zdravotným postihnutím. Jej zamestnanci našli možnosť realizovať sa pri výrobe káblových zväzkov a komponentov do elektromotorov.

Najúspešnejšou začínajúcou podnikateľkou sa stala Iveta Hrabovská. Pod značkou Gentle Jam obohacuje kulinársky trh o špičkové džemy s prídavkom tých najlepších alkoholov, čím vytvára nezameniteľnú chuť svojich produktov. Aby potešila telo nie len zvnútra, ale aj zvonku, venuje sa tiež špecializovaným masážam. Jej Poctivé masáže, si môžu záujemcovia vychutnať priamo vo vlastnej firme, kam jej maséri prídu uvoľniť pracovné napätie tela.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodla hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Ministerstva hospodárstva SR, Združenia podnikateľov Slovenska, Slovenského živnostenského zväzu, Platformy žien Slovenska,  TOP Centra Podnikateliek, Finančnej správy, Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, SBA , Internet.sk a víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže.

Špeciálnu cenu však udelil aj Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu, Peter Pellegrini. Tú získala Silvia Mahutová, ktorá pod hlavičkou firmy Simlogic, s.r.o. rozbehla tvorbu elektronických vzdelávacích kurzov v oblasti medzinárodných štandardov pre finančné vykazovanie (IFRS), a venuje sa celosvetovej vzdelávacej a konzultačnej činnosť v oblasti IFRS, čo bravúrne zvláda popri materskej dovolenke ako mamička troch  detí. 

Výsledky súťaže Podnikateľka Slovenska 2016

Kategória ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA
Víťazka: Iveta Hrabovská, Gentle Jam, Žilina – výroba špičkových džemov s prímesou kvalitných alkoholov.

Finalistka:
         Zuzana Pintérová, Aquababy Zuzka, Senec – plávanie batoliat a detí.
        
Kategória ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA
Víťazka: Eva Balogová, Michalovce –  výroba káblových zväzkov a častí elektromotorov v chránenej dielni.

Kategória VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA
Víťazka: Sylvia Holopová,  Hotel Hviezdoslav, Kežmarok – rekonštrukcia a prevádzkovanie štýlového boutique hotela.

Finalistka:
         Tatiana Nátna, Turčan – auto, s.r.o., Martin – výroba, predaj a servis obytných áut a karavanov.

Kategória PODNIKATEĽKA SLOVENSKA
Víťazka: Júlia Hložek Grmanová, Oxywater, Bratislava – výroba a distribúcia okysličených vôd.

Špeciálna cena podpredsedu vlády, Petra Pellegriniho
Víťazka: Silvia Mahutová, Simlogic, s.r.o., Bratislava – tvorba elektronických vzdelávacích kurzov v oblasti medzinárodných štandardov pre finančné vykazovanie (IFRS).