EkonomikaPodnikanieSlovenskoZaujímavosti xa Publikované 4. decembra 2019 zobraziť celý profil

Toto tu ešte nebolo! Univerzálna platforma, kde nájdete profily firiem, videá, články a podcasty štartuje online. Volá sa Welcome to the Jungle a ako vraví samotný názov, ide o modernú džungľu kreatívneho, náučného, no zároveň jedinečného a fundovaného obsahu. Táto multiformátová platforma má pôvod vo Francúzsku a Slovensko je po Španielsku a Českej republike tretím trhom, na ktorom spoločnosť expanduje. 

Dnes už nestačí pridať inzerát na voľnú pracovnú pozíciu. Uchádzači o zamestnanie sú čoraz náročnejší, vzdelanejší a ich cieľom nie je nájsť si „iba“ prácu od 9-tej do 17-tej.

„Naším poslaním je pomáhať spoločnostiam autenticky komunikovať ich jedinečnosť, ukazovať ich pracovné prostredie také, ako v skutočnosti je, očami a ústami samotných zamestnancov. Z dlhodobého hľadiska sa tak s nimi stotožní vhodný typ ľudí, ktorí pri hľadaní práce nebudú scrollovať v mori pracovných ponúk, ale budú už presne vedieť, kam sa chcú hlásiť,“ hovorí Viera Tomčíková, Country manager Welcome to the Jungle pre Slovensko.

Viera Tomčíková
Viera Tomčíková

Tomčíková predtým pôsobila ako HR marketing a happiness manager v spoločnosti Sygic, kde vytvárala zázemie pre stabilnú firemnú kultúru a príjemné pracovné prostredie. Vo Welcome to the Jungle tak môže pomáhať spoločnostiam rýchlejšie a efektívnejšie nájsť svojich zamestnancov.

„Prezentovanie firemnej kultúry slúži aj ako inšpirácia pre ďalších zamestnávateľov. Verím, že ukazovaním kultúry spoločností, o ktoré je najväčší záujem postupne môžeme zmeniť myslenie stále viac a viac firiem ,“ dopĺňa Tomčíková. Portál svojimi článkami dáva jednoduchý návod aj pasívnym či aktívnym kandidátom o nové zamestnanie na to, akú prácu si hľadať, ako byť efektívny vo svojom zamestnaní, či ako zostať motivovaným.

Pomôcka pre HR manažment

Okrem odhalenia svojej pracovnej atmosféry prostredníctvom svojho firemného profilu môžu spoločnosti využiť aj používateľsky prívetivý a intuitívny systém trackovania kandidátov – Applicant Tracking System (ATS), ktorý uľahčuje rekrutérom výberový proces aj komunikáciu s uchádzačmi ,a ušetrí tak nielen čas, ale aj financie. Systém s názvom Welcome Kit je dielom práve samotnej platformy Welcome to the Jungle.

Welcome to the Jungle v číslach

Slovenská platforma začínala v minulom roku pod patronátom značky Proudly, pôsobiacej na českom trhu od roku 2015. Aktuálne už pôsobia pod značkou Welcome to the Jungle. Po Francúzsku, Španielsku, Česku a Slovensku sa ďalšie “džungle” čoskoro otvoria v Poľsku, Nemecku a Veľkej Británii.

Na webe Welcome to the Jungle nájdete aktuálne 2 500 firemných profilov, z ktorých približne 250 je španielskych firiem a 150 profilov českých a slovenských firiem. Web mesačne navštívi viac ako 1 milión používateľov. Spoločnosti zverejnili viac ako 150 000 pracovných ponúk a obdržali na ne 2,5 miliónov odpovedí. Vlastný ATS systém pre efektívnejší nábor vyvinutý Welcome to the Jungle využíva na 4 000 firiem.

Welcome to the Jungle získalo novú investíciu vo výške 20 miliónov eur. Táto čiastka napomôže platforme k rozšíreniu do ďalších zemí v Európe a vývoju nových nástrojov i podpore nových kancelárií.

Viac nájdete na Welcome to the Jungle.


O Proudly a Welcome to the Jungle

Proudly je prvý český online kariérny showroom. Vznikol v novembri 2015 a prináša pracovné ponuky takmer stovky firiem v Českej republike a od roku 2018 aj na Slovensku. Firmy prezentuje predovšetkým pomocou predstavenia ich firemnej kultúry a audiovizuálny obsah, ktorým sa snaží danú spoločnosť priblížiť potenciálnemu uchádzačovi o prácu. 

Welcome to the Jungle vzniklo v roku 2015 v Paríži a založili ho Jérémy Clédat a Bertrand Uzeel. Welcome to the Jungle sa profiluje ako odborná mediálna spoločnosť, ktorá produkuje multiformátový obsah s cieľom inšpirovať čo najviac ľudí k úspešnej kariére a radosti z práce. Začiatkom roku 2019 spoločnosť kúpila české Proudly, rozšírila tak svoju pôsobnosť na Českou republiku a Slovensko, a zároveň otvorila kanceláriu pre španielsky trh v Barcelone.