PodnikaniePodujatia xa Publikované 14. októbra 2016 zobraziť celý profil
V stredu 12. októbra sme pokračovali už druhými raňajkami pre začínajúce podnikateľky. Tentokrát v Trnave so Stankou Sobolovou, ktorá účastníčkam prezradila veľa zaujímavých informácií.

Stanka je zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a certifikovaný terapeut duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy a pomáha im v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a hojnosti. Je spoluautorkou knihy a programu Tajomstvo ženskej prosperity, v ktorom pomáha ženám nájsť svoje poslanie a živiť sa prácou, ktorú by milovali.
Vo svojej prednáške s názvom „Ako sa zbaviť blokov v realizácii nápadov“ načrtla ženám najčastejšie problémy, ktorým čelia začínajúce podnikateľky a ukázala možnosti, ako si s nimi poradiť. Či už zmenou vnútorného nastavenia, vhodnou komunikáciou, prácou so svojimi nesprávnymi presvedčeniami alebo usporiadaním životných hodnôt.
Ženy sa venovali problémom ako osobná identita a integrita, zladenie kariéry a materstva, strach z finančného neúspechu, nedostatok prostriedkov na rozbeh podnikania, výber vhodných obchodných partnerov, nedostatok času a vitálnej energie pre prácu, zablokovanie kreativity či vytváranie podporného prostredia.
Účastníčky programu sa dozvedeli množstvo užitočných informácií a zároveň boli vedené k tomu, aby získali nadhľad, ktorý im umožní vidieť svoje podnikanie v súvislostiach a pomôže im poradiť si s ľahkosťou aj s náročnejšími situáciami.

S raňajkami pokračujeme aj v nasledujúcich  týždňoch v Bratislave,  Trnave a v Nitre so zameraním na ďalšie témy, medzi ktoré patrí napríklad využitie silných stránok, nákupná cesta klienta a finančné zdravie začínajúcich podnikateľov. Vybrané podnikateľky budú môcť vyhrať vlastný vlog o ich podnikaní, v spolupráci so StartItUp. Viac o súťaži sa dozviete na www.slsp.sk/podnikavezeny (prihlasovanie bolo uzavreté 30.9.2016).

Podujatie je organizované v rámci Programu pre začínajúcich podnikateľov, ktorým Slovenská sporiteľňa podporuje ľudí, ktorí chcú rozbehnúť vlastné podnikanie. Okrem financovania umožňuje záujemcom získať kontakty na potenciálnych partnerov a rady od skúsenejších podnikateľov.

Druhé stretnutie účastníčky ohodnotili nasledovne:

Priznám sa, že na raňajky som išla bez akýchkoľvek očakávaní. O to viac ma prednáška Stanky príjemne prekvapila. Veľmi pozitívne ma zasiahla

/ rozbieham vlastné dekoračné štúdio

Konečne prestať prokrastinovať, začať si viac veriť, obklopiť sa zaujímavými ženami, ktoré majú rovnakú vášeň pre svoj nápad ako ja. Zdieľať s nimi poznatky, zážitky, informácie. Naučiť sa niečo nové, ktoré ma posunie dopredu. Stanka mi ukázala, ako na to.

/ Venujem sa príprave online komunitného portálu www.striebornelisky.sk – cieľová skupina: ľudia 50r plus, ktorí chcú aktívne zostarnúť

Prvá bola obava, že to bude veľmi americký motivačný štýl. Našťastie sa nenaplnila J Dúfala som v zdieľanie praktických skúseností – naplnené. Očakávala som prienik do obchodovania zo ženského pohľadu – naplnené.

/ textilná, remeselná a výtvarná tvorba

Očakávala som odporúčania “ako na to”. Naplnili sa. Stanka svojou energiou, pozitivitou “odplašila” pochybnosti, uviedla spôsoby, ako prípadné “bloky” vyriešiť. Bolo to praktické a ľahko použiteľné.

/ poradenstvo v oblasti manažmentu

Bola to veľmi zaujímavá a hodnotná prednáška, ktorá mi ponúkla nový pohľad na podnikanie – z tej ženskej perspektívy. Nikdy som sa na podnikanie takto nepozerala, ale Stankin pohľad ma zaujal a rada sa o tom dozviem viac. Stanka mi pomohla uvedomiť si, že blokom v podnikaní môžu byť aj konkrétne osoby, napr. v rodine.

/ jazykový mentoring

Hlavným očakávaním bol príbeh Stanky a jej prednáška, ktorá priniesla informácie nad očakávania. Rovnako pobyt medzi ľuďmi, ktorí majú podobný cieľ (rozbehnúť vlastné podnikanie), bol pre mňa výrazným ťahúňom na cestu do Trnavy.

/ Ergonomické poradenstvo, pohybový koučing, výroba balančných plošín Tancúch