EkonomikaFinancie na podnikanieSlovensko xa Publikované 15. decembra 2022 zobraziť celý profil

Počet žiadostí o kompenzácie na krytie dodatočných nákladov v dôsledku zvýšenia cien energií rastie. Ministerstvo hospodárstva od zverejnenia výzvy dňa 1. 12. 2022 bolo rezortu hospodárstva doručených spolu 3 791 žiadostí. Záujemcom o dotácie ostáva ešte pár dní, kedy môžu žiadať o krytie nákladov. 

Štát k dnešnému dňu vykompenzoval oprávneným žiadateľom ceny energií vo výške viac ako 4 687 469,25 eur, no v procese vyplácania je aktuálne suma vo výške viac ako 23 milióny eur pre 1 725 subjektov vykonávajúcich hospodársku činnosť. Dotácie sú vyplácané priebežne, pričom na ich spracovávaní pracuje aktuálne 9-členný tím, ktorý v prípade potreby rezort hospodárstva posilní.   

Rezort hospodárstva prijíma žiadosti do 22.decembra 2022

Všetky dôležité informácie nájdu záujemcovia o energodotácie na webovej stránke energodotacie.mhsr.sk, kde nájdu všetky podrobnosti, ako aj návod, ako podať žiadosť krok za krokom. V prípade, ak žiadatelia nenájdu odpovede na svoje otázky, je pre nich k dispozícii podporný tím na e-mailovej adrese energodotacie@mhsr.sk alebo na telefónnom čísle +421 918 672 375.

Článok pokračuje pod reklamou

Pozor na chyby

Ministerstvo hospodárstva pripomína, že najčastejším dôvodom zamietnutia výzvy sú nesprávne uvedené ceny za energie – potrebné je uviesť cenu za dodávku, nie koncovú cenu na faktúre. Na webovej stránke energodotacie.mhsr.sk nájdu žiadatelia vzorové faktúry s vyznačeným údajom o cene.

Rezort zároveň vyzýva žiadateľov, aby si podávanie žiadostí nenechávali na poslednú chvíľu, môžu sa tak ukrátiť o možnosť podať opravnú žiadosť v prípade nezrovnalostí.

Zdroj: Ministerstvo hospodárstva SR / úprava redakcia