PodnikanieZaujímavosti
Publikované 25. februára 2021 zobraziť celý profil

V roku 2021 sa z obyčajnej služobnej cesty stal komplikovaný proces, ktorému sa väčšina z nás snaží vyhnúť. Ak však tento luxus nemáte a vycestovať kvôli práci jednoducho musíte, nesmiete zabudnúť na hneď niekoľko vecí.

Najnovšie informácie o opatreniach

Je krajina, do ktorej idete, červená či zelená, alebo je červené Slovensko? Tieto údaje sa menia zo dňa na deň a môžu výrazne ovplyvniť vašu cestu. Najprv si zistite, či vás vôbec do danej krajiny vpustia.

Ak áno, zistite si požiadavky na testovanie. Väčšina krajín si dnes žiada PCR alebo antigénové testy pri vstupe. Takisto si pozorne naštudujte karanténne pravidlá. Posledné, čo chcete, je prísť do krajiny a nestihnúť povinnosti kvôli povinnej karanténe.

Nakoniec si dajte pozor aj pri príchode späť na Slovensko. Je potrebná registrácia cez formulár Ehranica, ktorý vás oprávni otestovať sa po príchode a vyhnúť sa predĺženej izolácii. Ak na to zabudnete, môžete sa ocitnúť až v 14-dňovej povinnej karanténe.

Poistné krytie

Ak je súčasťou vašej cesty aj riziko nakazenia, zvážte cestovné poistenie. V ňom po najnovšom sú zahrnuté nielen úrazy, krádeže či iné poistné udalosti, ale aj náklady spojené s liečbou Covid-19. V niektorých krajinách vás môže pobyt v nemocnici stáť stovky až tisícky eur, a práve tomu sa dá vyhnúť.

Cestovné poistenia sa dnes prispôsobili pandémii aj tak, že sa automaticky predlžuje ich platnosť pri nečakanej izolácii v danej krajine. Ak ostanete „trčať“ v hoteli dlhšie, ako ste rátali, nemusíte sa báť vypršania platnosti poistenia v tej najhoršej chvíli.Cesta do Veľkej Británie

Zdroj: Bigstock

Okrem pandémie tu od Nového roka máme aj Brexit v jeho plnej platnosti. Do októbra od vás zatiaľ nebudú na hranici pýtať pas. Čo však platnosť stratilo, je Európsky preukaz zdravotného poistenia. Anglicko je jedna z najdrahších krajín Európy, čo sa týka zdravotných služieb.

V tomto prípade je najlepšie cestovné poistenie s vyššími poistnými sumami. V opačnom prípade sa vám môže stať, že si za týždenný pobyt v nemocnici zaplatíte viac ako v 5-hviezdičkovom hoteli. Pri príchode do krajiny musíte mať takisto negatívny PCR test nie starší ako 3 dni.

Prihlásiť sa na odber

Prosím počkajte...

Ďakujeme za prihlásenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *