EkonomikaTrendy a inovácieZahraničie xa Publikované 30. mája 2020 zobraziť celý profil

Správu obsahu od spravodajských organizácií a výber titulkov a fotografií pre portál MSN majú v súčasnosti na starosti novinári. Po zmene má tieto úlohy vykonávať umelá inteligencia. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na denník Seattle Times. Podľa Microsoftu je to súčasť vyhodnocovania jeho činnosti.

„Rovnako ako všetky spoločnosti, aj my pravidelne vyhodnocujeme našu činnosť. To môže vyústiť do zvýšenia investícií na niektorých miestach, a čas od času, racionalizáciu na iných. Tieto rozhodnutia nesúvisia so súčasnou pandémiou,“ spomína Microsoft vo svojom vyhlásení.

Koncom júna by malo podľa Seattle Times prísť o zamestnanie približne 50 ľudí. Spoločnosť si ešte ponechá v zálohe tím novinárov na plný úväzok. Prepustení novinári upozorňujú, že umelá inteligencia, ktorá ich má nahradiť v práci, nemusí byť plne oboznámená so striktnými publikačnými smernicami pričom môže publikovať nevhodný text a obsah.

Spolocnosť Microsoft platí spravodajským agentúram za používanie ich obsahu na svojej webovej stránke. Pritom však zamestnáva aj vlastných novinárov, ktorí rozhodujú aké články a akým spôsobom sa ďalej publikujú.