EkonomikaKoronavírus COVID-19ManažmentPrieskumy a analýzySlovensko xa Publikované 21. marca 2020 zobraziť celý profil

Pandémia koronavírusu bude mať zásadný vplyv na európske firmy. Už teraz prichádza milióny firiem o svoje tržby, milióny pracovných miest sú v ohrození. V rámci európskeho projektu HitHorizons.com, ktorý zastrešuje spoločnosť FinStat, sme vypracovali novú analýzu nad dátami európskych spoločností.

Analýza sa venuje vplyvu koronavírusu na európske firmy v súčasnosti priamo dotknutých sektoroch (hotely,reštaurácie, airolinky,..) a odpovedá na to, koľko firiem a zamestnancov týchto sektoroch pôsobia, aká je veľkosť firiem na trhu vzhľadom na ich tržby a počet zamestnancov a v ktorých štátoch Európy pôsobia.
Analýza – Časti analýzy sú dostupné aj online: Sumárny dashboard , Individuálne SIC kódy, individuálne krajiny (MS Power BI).

>>>>>>>> Analýza na stiahnutie  <<<<<<<<

Analýza pokrýva 35 SIC kódov (Standard Industrial Classification) v týchto štátoch Európy: Austria, Albania, Belgium, Bosnia And Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Moldova, Monaco, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, San Marino, Serbia, Slovakia,Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Ukraine and United Kingdom.