PodnikaniePodpora startupovSlovensko xa Publikované 1. októbra 2018 zobraziť celý profil

Titul JA Mladý líder získala študentka Evanjelického gymnázia v Tisovci Andrea Uličná. Víťazka preukázala nie len vodcovské schopnosti, ale aj organizačný talent či komunikačné zručnosti. JA Mladý líder je celoslovenská študentská konferencia pod záštitou neziskovej vzdelávacej organizácie Junior Achievement Slovensko, určená pre 30 najlepších študentov programov podnikateľského, ekonomického a finančného vzdelávania.

Celoslovenská študentská konferencia, pod záštitou neziskovej vzdelávacej organizácie Junior Achievement Slovensko, JA Mladý líder 2018 je určená pre 30 najlepších študentov – absolventov programov podnikateľského, ekonomického a finančného vzdelávania

Konferencie sa uskutočnila v dňoch 25. – 28. septembra s podporou Citi Foundation, firemnej nadácie globálnej bankovej skupiny Citi. Cieľom bolo inšpirovať a motivovať mladých ľudí k tomu, aby sa raz stali lídrami a profesionálmi vo svojej budúcej práci. Študenti sa naučili ako skĺbiť svoje vedomosti a líderské schopnosti, preukázať organizačný talent a prezentačné a komunikačné zručnosti.

Titul JA Mladý líder získala študentka Evanjelického gymnázia v Tisovci Andrea Uličná

„Konferencia JA Mladý líder 2018 bola pre mňa čerešničkou na torte všetkých príležitostí a programov, ktoré JA Slovensko ponúka. Vďaka nej som si rozšírila svoju zónu komfortu, naučila sa efektívnejšie pracovať pod tlakom a prekonávať prekážky s otvorenou mysľou. Veľmi ma teší, že som tu spoznala mladých ľudí z rôznych kútov Slovenska, s ktorými sme sa dokázali navzájom počúvať, podporiť, učiť sa jeden od druhého a čo je najdôležitejšie – pracovať ako skvelý tím. Víťazstvo mi dalo obrovskú dávku motivácie a odvahy nebáť sa ani tých najväčších výziev a vieru v to, že ľudia s nadšením a odhodlaním tvrdo pracovať sú lídri budúcnosti. Myslím si, že JA Slovensko robí v oblasti neformálneho vzdelávania neskutočné veci, za čo im z mojej strany patrí obrovský obdiv a vďaka.“, uviedla Andrea Uličná.

„Junior Achievement Slovensko takmer každý rok oceňuje najlepších absolventov vzdelávacích programov a to účasťou na konferencii JA Mladý líder. Pre mnohých zúčastnených sú tieto dni rozhodujúce v ich živote. Počas štyroch dní majú unikátnu príležitosť preveriť svoje schopnosti, limity a zručnosti. Na začiatku konferencie majú pocit, že sú jedineční alebo sa podceňujú. Práve kombinácia rôznych tematických workshopov a lektorov s niekoľkoročnými skúsenosťami im pomôže odhaliť ich skutočné možnosti a pripraviť ich aj pre skutočný svet práce“, uviedol Peter Kalčevský, programový riaditeľ JA Slovensko.

Študenti na konferencii absolvovali interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov zo slovenskej pobočky globálnej banky Citi. Riešili výzvu z praxe, pričom sa zamerali nielen na sebapoznávanie, ale aj na posilnenie schopnosti tímovej spolupráce a krízového riadenia.

„V Citi si uvědomujeme, jak je důležité podporovat dnešní mladé lidi na Slovensku a umožnit jim přístup k vědomostem a schopnostem, které plně rozvinou jejich potenciál do budoucna. Těší mne, že Citi Foundation mohla opět podpořit konferenci JA Mladý líder a využít  odbornosťi našich kolegů pro sdílení znalostí a zkušeností s budoucí generací mladých lídrů, “ povedala Veronika Špaňárová, generálna riaditeľka Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky, Slovenská republika.

Citi Foundation

Citi Foundation prispieva k podpore ekonomického rozvoja a k zlepšeniu života mladých ľudí v nízkopríjmových komunitách po celom svete. Investuje do projektov, ktoré sprístupňujú finančné služby širšiemu okruhu osôb, uľahčujú mladým ľuďom nájdenie práce a vnášajú svieži vietor do budovania ekonomicky pulzujúcich miest. Prístup “ Viac ako filantropia”, ktorý Citi Foundation vyznáva, v maximálnej možnej miere využíva mimoriadnu odbornosť banky a jej zamestnancov v prospech nášho poslania, líderstva a inovácií. Viac informácií nájdete na www.citifoundation.com

Spoločenská zodpovednosť Citi na Slovensku

Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky na Slovensku spolupracuje s neziskovou organizáciou JA Slovensko prostredníctvom firemnej nadácie Citi Foundation už od roku 1997. Citi podporuje praktické programy JA Slovensko zamerané na podporu podnikavosti a podnikateľskej gramotnosti tak finančne, ako aj aktívnou účasťou svojich zamestnancov v jednotlivých projektoch organizácie. Viac o Citi Slovenská republika nájdete na www.citibank.sk.