PodnikaniePodpora startupovZaujímavosti xa Publikované 10. septembra 2018 zobraziť celý profil

Slovensko sa zapojí do unikátneho medzinárodného projektu Social Innovation Relay (SIR). Projekt spája mentorov z praxe so študentmi stredných škôl pri riešení skutočných sociálnych výziev našej spoločnosti. Do projektu sa prihlásilo až 11 krajín Európy. Ambíciou Junior Achievement Slovensko je zapojiť do problematiky takmer 1 300 študentov z celého Slovenska.

Projekt Social Innovation Relay je globálnou iniciatívou siete Junior Achievement Europe v spolupráci s NN Group

Študenti za pomoci konzultantov z praxe navrhujú podnikateľské koncepty so sociálnym zameraním. Po absolvovaní projektu budú študenti vedieť, čo je sociálny podnik a akú úlohu má v našej spoločnosti. Budú vedieť vypracovať podnikateľský koncept, ktorý reaguje na problémy týkajúce sa sociálnej oblasti.

Na Slovensku podporuje spomínaný vzdelávací projekt NN Životná poisťovňa a dôchodkové spoločnosti:
„Podporou finančnej gramotnosti mládeže sa zaoberáme dlhšie. A presne o to nám ide aj v inovatívnom sociálnom on-line projekte SIR, ktorý sa snaží formou prípadových štúdií naučiť premýšľať stredoškolákov kreatívne v podnikateľskej oblasti. Už v minulosti sme sa vďaka podobným projektom presvedčili, že mladí ľudia dokážu rýchlo zúročiť rady odborníkov a poradiť si s podnikateľskou výzvou. Veľmi sa preto tešíme na ďalšie výsledky slovenských študentov,“ približuje vzdelávacie aktivity NN SR tlačová hovorkyňa Daniela Tomášková.

Hlavným cieľom projektu je šíriť povedomie o sociálnom podnikaní medzi mladými ľuďmi, a tak ich podnietiť v tvorbe inovatívneho podnikateľského nápadu, ktorý rieši sociálne potreby. V školskom roku2018/2019 bude do projektu zapojených približne 1 300 študentov stredných škôl z celého Slovenska.
Projekt im ponúka vzdelávací webinár na tému Sociálne podnikaniepodnikanie budúcnosti. Súťažná časť projektu je zameraná na tvorbu sociálneho podnikateľského konceptu. Víťaz národného finále postúpi do globálneho finále, kde si zmeria sily v konkurencii tímov z 11 krajín.

„Naším cieľom je vzdelávať mladých ľudí v oblastiach, ktoré sú dôležité pre ich rozvoj, ale aj pre rozvoj spoločnosti. Európa dnes čelí viacerým sociálnym výzvam. Projekt Social Innovation Relay inšpiruje študentov stredných škôl k tvorbe inovatívnych sociálnych riešení, ktoré budú základom pre lepšiu budúcnosť našich komunít,“ povedala Eva Vargová, riaditeľka neziskovej organizácie JuniorAchievement (JA) Slovensko.

Projekt štartuje v septembri 2018. Zapojiť sa môžu všetky stredné školy zo Slovenska.

NN Životná poisťovňa a dôchodkové spoločnosti na Slovensku sú súčasťou finančnej skupiny NN Group, ktorá poskytuje svoje služby viac než 15 miliónom klientov v 18 krajinách, kde sa o nich stará 11 500 zamestnancov. NN Group nadväzuje na 170-ročnú tradíciu v oblasti finančných služieb. Jej názov je odkazom na poisťovňu Nationale-Nederlanden, pod ktorej vlajkou NN v minulosti pôsobila i u nás. NN Group sa zameriava predovšetkým na životné poistenie, dôchodkové sporenie a investičný manažment.

NN Group a Junior Achievement (JA) sú dlhoročnými partnermi v snahe spoločne vytvárať ekonomické príležitosti a uľahčovať sociálne podnikanie. V rámci spolupráce v tomto školskom roku sa projekt Social Innovation Relay realizuje v týchto krajinách: Slovensko, Bulharsko, Česká republika, Grécko, Maďarsko, Japonsko, Holandsko, Poľsko, Rumunsko, Singapur a Španielsko.