PodnikanieSlovenskoZaujímavosti xa Publikované 30. októbra 2019 zobraziť celý profil

Určite to poznáte, potrebujete šikovného opravára, maliara, niekoho kto vám zrenovuje kúpeľňu, vymení vodovodnú batériu, skontroluje kotol, alebo opraví rozbité okno. Pozriete sa do zoznamu, vyskúšate internet. Ako sa však uistiť, že ten koho vyberiete je dôveryhodný a nespôsobí vám viac škody ako úžitku?

Pri hľadaní opravára, maliara, elektroinštalatéra, či vodoinštalatéra, odolajte pokušeniu kliknúť na prvý odkaz, ktorý vám ponúkne Google. Spoľahnúť sa, že dodávateľ, ktorý vie prísť najrýchlejšie bude ten správny odborník, je ako kupovať mačku vo vreci.

Vyberať podľa ceny sa vám tiež nemusí vyplatiť. Najnižšia cena môže znamenať šlendriánsku prácu. Nepúšťajte sa do výberu bezhlavo. Existuje veľa zlých údržbárov, ktorí robia nekvalitnú prácu a účtujú si za ňu veľa peňazí. Máme pre vás niekoľko tipov ako nájsť a podporiť tých dobrých.

Hľadajte na správnych miestach

Prvý krok k nájdeniu skvelého remeselníka, alebo údržbára je začať hľadať na správnych miestach. Aj keď vás to pokúša zalistovať v Zlatých stránkach, alebo kliknúť na prvý odkaz vo vyhľadávači, toto nie je rozhodnutie, ktoré chcete nechať náhode, alebo tomu kto najviac platí za reklamu.

Kde hľadať majstrov, údržbárov, remeselníkov?

Vyskúšajte slovenskú mobilnú aplikáciu Wilio, alebo stránku wilio.sk. Budete prekvapení, koľko druhov služieb na Wilio nájdete. Môžete tu ľahko nájsť opravárov, hodinových manželov, údržbárov, maliarov, plynárov, elektroinštalatérov, odborníkov na rekonštrukcie či opravy strechy a dvesto ďalších služieb.

Nemusíte stráviť hodiny hľadaním a oslovovaním dodávateľov, zisťovaním ceny a dohadovaním termínu, stačí vám zadať jeden dopyt, ktorý dostanú poskytovatelia požadovanej služby z vášho okolia. Vy potom dostanete ponuky od tých, ktorí pre vás môžu prácu vykonať vo vami určenom termíne.
Pri výbere vám pomôže, že okrem ceny uvidíte aj fotografie z vykonaných prác a veľa zákazníckych recenzií.

Pýtajte sa, pýtajte sa, pýtajte sa

Keď už máte ponuky od dodávateľov, položte doplňujúce otázky, aby ste si overili ako dokážu zvládnuť prácu, ktorú potrebujete. Či už ide o prerábku kúpeľne, alebo o montáž nábytku, je dobré si dodávateľa oťukať, kým sa pre neho rozhodnete. Neuspokojte sa s hrubým odhadom ceny práce.

Popíšte všetko čo potrebujete urobiť čo najpresnejšie. Pomocou aplikácie Wilio môžete jednoducho zdieľať fotografie, ktoré umožnia vášmu majstrovi získať presnú predstavu o tom čo bude potrebné robiť. Často tak ušetríte čas, inak potrebný na obhliadku.

Na cene sa dohodnite vopred 

Len čo máte vybraných kandidátov s ktorých referenciami ste spokojní, je čas vypýtať si cenové odhady, ak ich ešte nemáte, a dohodnúť si termín. Skúsený majster vám presne vyšpecifikuje náklady na prácu, materiály aj koľko času bude potrebné na dokončenie, a to ešte predtým, ako ho na prácu najmete.

Dajte dohodu na papier, teda do aplikácie

Nemusí ísť o komplikované projektové plány, no je dobré mať v písomnej podobe dohodu, ktorá obsahuje čo presne má majster urobiť, aby problém vyriešil, aké materiály a vybavenie plánuje použiť, a samozrejme, koľko to bude stáť.

Vyberajte múdro a zostaňte zapojení do projektu

Počas realizácie buďte v s remeselníkom či údržbárom v kontakte. Uistite sa, že dodržiava plán a časovú os, že neprekračuje cenový odhad a že nevykonáva zmeny bez vášho súhlasu. Ak objaví nečakaný problém, skúsený majster vás okamžite kontaktuje a poradí sa s vami ako chcete postupovať.

Akékoľvek prekročenia rozpočtu, alebo dodatočné materiály si dajte vopred naceniť. Venujte pozornosť tomu, čo váš dodávateľ robí, a pýtajte sa.  Aj keď nechcete práce spomaľovať, uistite sa, že práca bude vykonaná podľa vašich predstáv. 

Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu nájsť dobrého dodávateľa! Ak skontrolujte hodnotenia, pozriete si fotografie z vykonaných prác a položíte pár správnych otázok, môžete si byť istí, že nájdete jedného z dobrých majstrov, ktorý vám ochotne pomôže vyriešiť váš projekt. Veľa šťastia!

Aplikáciu Wilio si môžete stiahnuť do mobilu cez Google Play alebo App Store, alebo zadajte váš dopyt priamo na www.wilio.sk.