Právo a legislatíva xa Publikované 6. novembra 2018 zobraziť celý profil

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS nadviazala na roky 2015 a 2017 a aj tento rok získala hlavné ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu. Z 11. ročníka prestížnej ankety, ktorú pravidelne organizuje spoločnosť EPRAVO.CZ pod záštitou Českej advokátskej komory a Ministerstva spravodlivosti ČR, si okrem hlavnej ceny odniesla tiež víťazstvo v kategóriách Právo obchodných spoločností a Duševné vlastníctvo, a v ostatných odborových kategóriách sa umiestnila medzi najlepšie hodnotenými kanceláriami.

V rámci všetkých doterajších ročníkov českej i slovenskej súťaže Právnická firma roka zostáva vzhľadom na počet prihlásených projektov HAVEL & PARTNERS najúspešnejšou kanceláriou s najkomplexnejšími službami v Českej aj Slovenskej republike.

„Rok 2018 sa pre nás spája nielen so zmenou názvu na HAVEL & PARTNERS, ale aj s redefinovaním stratégie poskytovaných služieb, zameraním sa na čo najkomplexnejšie právne prípady, vrátane riešenia zložitých sporov a ďalej na rozvoj v oblasti medzinárodných transakcií. Veľmi rýchla implementácia tejto stratégie viedla k rýchlemu rastu kancelárie pri ďalšom zvyšovaní kvality našich služieb. Veľmi nás potešilo, že sme dokázali už tretíkrát za posledné štyri roky získať ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu.

Za tento mimoriadny úspech chceme poďakovať predovšetkým našim klientom, ktorí nám s dôverou zverujú svoje podnikateľské aj čisto privátne záležitosti. Vážime si nielen ich priazeň, ale aj náš stabilný tím špičkových kolegov a ich mimoriadne pracovné nasadenie, ktoré dokázali udržať v priebehu celého roka,“ hovorí k získaniu hlavnej ceny riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Ďalší veľký úspech kancelária zaznamenala v súťažnej kategórii Právo obchodných spoločností. Po predchádzajúcich siedmich umiestneniach medzi veľmi odporúčanými kanceláriami v rokoch 2011 – 2017 sa tento rok HAVEL & PARTNERS stala víťazom tejto kategórie.

„Tohtoročné víťazstvo podčiarkuje, že vytvorenie unikátneho špecializovaného tímu pre oblasť korporátneho práva, ktorý navyše zabezpečuje komplexný právno-daňový servis pre privátnych klientov, bolo odvážnym a správnym rozhodnutím. Každý rok sa podieľame na najzaujímavejších tuzemských a cezhraničných korporátnych transakciách ako aj na realizácii veľmi privátnych zadaní. Klienti oceňujú naše skúsenosti, inovatívnosť a kvalitný právno-daňový tím,“ hovorí David Neveselý, partner podieľajúci sa na vedení najväčšieho a medzinárodne uznávaného česko-slovenského špecializovaného tímu pre oblasť práva obchodných spoločností, ktorý dnes tvorí cca 70 právnikov.

Kancelária má vo svojom portfóliu najširšiu korporátnu a súkromnú klientelu v ČR i SR, vrátane cca 70 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500, takmer 50 spoločností podľa rebríčka Czech Top 100 a tretiny najbohatších Čechov a Slovákov. Už niekoľko rokov tiež realizuje najviac korporátnych operácií na českom trhu a je poradenským lídrom pre privátnych klientov a rodinné firmy, ktorým pomáha so zakladaním privátnych (rodinných) holdingov, zvereneckých fondov a pod.

Právnickou firmou roka 2018 je HAVEL & PARTNERS tiež v kategórii Duševné vlastníctvo

Právo duševného vlastníctva predstavuje jednu z najvýznamnejších a neustále rastúcich právnych špecializácií kancelárie. Právny tím pod vedením partnera a spoluzakladateľa kancelárie Roberta Nešpůrka a partnera Ivana Rameša patrí s počtom 15 právnikov medzi vôbec najväčšie poradenské skupiny s týmto zameraním v ČR a na Slovensku.

„K úspešnému budovaniu brandu a ochrane inovatívnych nápadov patrí aj ich právna ochrana. Veľmi nás teší, že naše po roky budované know-how vyhľadáva čoraz viac klientov – či už ide o tuzemské spoločnosti expandujúce do zahraničia, významné globálne korporácie alebo podnikateľov, ktorí bojujú proti falšovaniu. Sme radi, že sa táto úspešná spolupráca premietla do víťazstva v kategórii Duševné vlastníctvo,“ hovorí Robert Nešpůrek.
V ďalších 14 odborných kategóriách bola kancelária vybraná medzi veľmi odporúčané kancelárie (tzv. top tier). Vo zvyšnej kategórii trestné právo sa medzi najlepšie hodnotenými umiestnila advokátska kancelária SEIFERT A PARTNEŘI, s ktorou HAVEL & PARTNERS exkluzívne spolupracuje v oblasti trestnoprávneho poradenstva.

„Tieto vynikajúce výsledky sú dôkazom našej všestrannosti a mimoriadnej kvality všetkých našich špecializovaných tímov. V súčasnej dobe poskytujeme našim klientom poradenstvo vo všetkých oblastiach ich podnikateľského i privátneho života,“ zhŕňa komplexný záber kancelárie Jaroslav Havel.
Kompletné výsledky 11. ročníka českého oficiálneho rebríčka advokátskych kancelárií Právnická firma roka 2018 zverejnil usporiadateľ súťaže, spoločnosť EPRAVO.CZ, v priebehu slávnostného večera v pražskom Paláci Žofín dňa 5. novembra 2018.


O firme:

Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS s kanceláriami v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave je s tímom takmer 200 právnikov, viac ako 100 advokátov a 500 spolupracovníkov, vrátane zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou česko-slovenskou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe.

Medzi našich klientov patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie české a slovenské spoločnosti, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori. Je medzi nimi aj cca 70 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500 a takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých spoločností Czech Top 100.

Kancelária má v súčasnej dobe viac ako 1 000 klientov. Máme najkomplexnejšiu medzinárodnú podporu dostupnú pre české a slovenské advokátske kancelárie. Poskytujeme právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch vo viac ako 80 krajinách sveta. Až 70 % našich prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Úzko spolupracujeme s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii.

Naši klienti majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30 tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta. HAVEL & PARTNERS je najúspešnejšou kanceláriou s najkomplexnejšími službami v Českej republike aj na Slovensku podľa celkového súčtu všetkých nominácií a titulov v rámci doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka. Kancelária získala už trikrát hlavné ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu (2015, 2017, 2018) a je držiteľom ceny Právnická firma roka za najlepšie klientske služby (2015–2016).

Najlepšou právnickou firmou v Českej republike bola kancelária opakovane vyhlásená medzinárodnou ratingovou agentúrou Who’s Who Legal, a to celkom sedemkrát za posledných osem rokov. Kancelária HAVEL & PARTNERS takisto získala globálne klientske prvenstvo. Vďaka prestížnemu oceneniu Client Choice Awards vyhlasovanému agentúrou International Law Office je klientmi najlepšie hodnotenou firmou v Českej republike. V oblasti fúzií a akvizícií je HAVEL & PARTNERS najlepšou právnickou firmou v Českej republike a na Slovensku vďaka globálnemu oceneniu Corporate INTL (2016).
V Českej republike drží od roku 2009 prvenstvo v počte realizovaných transakcií podľa medzinárodných agentúr Mergermarket, EMIS DealWatch a Thomson Reuters. Na Slovensku získala za fúzie a akvizície ocenenie Právnická firma roka (2015) a šesťkrát po sebe tiež prestížnu globálnu cenu M&A Today Awards (2013–2018).