EkonomikaFinančná správaPodnikanie xa Publikované 6. februára 2019 zobraziť celý profil

Vyjadrenie finančnej správy k videu, ktoré zverejnil ukrajinský novinár zo slovensko – ukrajinskej hranice. O zverejnenom videu finančná správa vie a berie ho na vedomie. Zamestnanca už identifikovali a vo veci už koná inšpekcia finančnej správy. „20 eur na kávičku“ sa tak pre zamestnanca stali osudnými. 

Video k článku: (pokračovanie článku pod videom)

https://www.youtube.com/watch?v=Jdxe1tsD2XM&t=104s

Finančná správa dbá na dodržiavanie zákonov, korupciu v radoch finančnej správy netoleruje!

V roku 2013 sme na finančnej správe zaviedli „Program nulová tolerancia korupcie“. Odvtedy bolo preukázaných viac ako 20 prípadov korupčného správania sa zamestnancov finančnej správy spolu na celom Slovensku. Keďže na finančnej správe pracuje 9 300 ľudí, znamená to, že 99% zákony a etický kódex zamestnanca FS nepochybne dodržiava.

Odhaľovanie korupcie vo vlastných radoch nie je jednoduché

Je potrebné mať priame dôkazy a je nevyhnutná efektívna spolupráca medzi finančnou správou a políciou. V odhalených prípadoch boli zamestnanci FS postavení mimo službu, zároveň boli podané trestné oznámenia na políciu pre prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Prípady následne rieši polícia.

Vyzývame aj verejnosť, ak má nejaké informácie o korupčnom správaní sa zamestnancov finančnej správy, nech nás neváhajú kontaktovať. Aj na základe aspoň základných informácií (napríklad dátumu, miesta) vieme preveriť podozrenia a vyvodiť zodpovednosť v prípade páchania korupcie.
Či už ide o korupčné správanie sa vlastných zamestnancov, alebo akékoľvek iné snahy obchádzania zákona, takéto správanie sa je v každom prípade neakceptovateľné.

zdroj: FS SR