Finančná správaPodnikanieSlovensko xa Publikované 10. októbra 2019 zobraziť celý profil

Finančná správa odhalila prípad najväčšej nelegálnej výrobne cigariet v strednej Európe. V obci v Trnavskom samosprávnom kraji zaistila tri nelegálne výrobne cigariet, milióny kusov nelegálnych cigariet a množstvo tabaku. Pri akcii zadržala 47 ľudí. 

„Finančná správa tento rok už viackrát úspešne zasahovala v prípadoch nelegálnej výroby a predaja nelegálnych tabakových výrobkov. Prípad, o ktorom Vás chceme informovať, však môžeme bez pochýb označiť ako najväčší prípad v oblasti nelegálnej výroby cigariet na Slovensku, resp. v strednej Európe vôbec,“ vysvetlila prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová. 

Ako informoval riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, približne stovka kriminalistov z Kriminálneho úradu finančnej správy zasahovala v nočných hodinách pre nelegálne cigarety a ich výrobne na troch miestach na Slovensku, pričom prípady so sebou súvisia. Zaistili nelegálny transport tabaku kamiónom cez hranicu Slovensko – Maďarsko, sklady plné filtrov, tabaku a ďalších komponentov v bratislavských Vajnoroch a v katastri obce Veľké Kostoľany tri výrobné linky vrátane množstva nelegálnych cigariet. Na mieste zadržali 47 osôb zahraničnej národnosti.

Finančnej správe sa tento rok v oblasti odhaľovania nelegálnej výroby cigariet darí a dosahuje významné úspechy. „Mimo tohto najnovšieho prípadu sme tento rok zabránili, aby sa na európsky trh dostalo už viac ako 30 mil. nelegálne vyrobených cigariet, 50 t tabaku či tisícky cigár, pričom pri týchto akciách sme zlikvidovali aj ďalšie tri nelegálne výrobne,“ doplnila Wittenbergerová.

V prípade momentálne prebiehajú ďalšie procesné úkony, vrátane vyčísľovania škody voči štátnemu rozpočtu, rovnako ako výsluchy zadržaných osôb. Na prípade sú nasadené viaceré zložky finančnej správy – príslušníci z Kriminálneho úradu finančnej správy, rovnako ako z Colných úradov Trnava, Bratislava a Nitra. Ďalšie informácie prinesie finančná správa okamžite, ako to procesné úkony dovolia.

Videozáznam zo zásahu:

Fotogaléria z miesta zásahu:


zdroj: FS SR