DaneFinančná správaÚčtovníctvo xa Publikované 23. januára 2023 zobraziť celý profil

Finančná správa pripravuje pre svojich klientov novinku. Preddavky a dane bude možné čoskoro už uhradiť aj platbou kartou cez portál finančnej správy. V súčasnosti sa uskutočňuje pilotné testovanie a preto sa hľadá 20 daňových subjektov, ktoré si budú môcť túto novinku odskúšať medzi prvými, a to v dňoch 23.1.2023 a 24.1.2023 na úhrade dane z pridanej hodnoty (DPH).

Finančná správa v súčasnosti platby kartou aktívne testuje. Nápomocná však môže byť aj samotná verejnosť. Z tohto dôvodu hľadá 20 daňových subjektov, ktoré budú môcť medzi prvými platby kartou otestovať, a to pri platbe dane z pridanej hodnoty, ktorá je splatná do 25. januára 2023.

Snaha vylepšiť služby

Dlhodobou snahou finančnej správy je vylepšovať svoje služby tak, aby si daňovníci mohli komfortne plniť svoje povinnosti voči štátu. A preto už čoskoro klientom umožní platenie preddavkov a daní platobnou kartou. Bezhotovostnú úhradu tak bude možné uskutočniť cez portál finančnej správy platobnou kartou využitím Google Pay, alebo Apple Pay, prípadne iným platobným spôsobom (odkazy na internebanking bánk), ktorý umožňuje platobná brána Štátnej pokladnice.

Súčasťou pripravovaného riešenia je aj možnosť vytvorenia platobného príkazu na bezhotovostnú úhradu daňovej povinnosti na účet správcu dane po podaní daňového priznania prostredníctvom internetbankingu.

Zdroj: Finančná správa / úprava redakcia