E-shopyMarketingPodnikaniePodujatiaTrendy a inovácie xa Publikované 24. októbra 2019 zobraziť celý profil

PowerPlay Studio vybral Google ako jedinú slovenskú firmu do programu: Google for Startups Accelerator spomedzi desiatok až stoviek uchádzačov z celej Európy.

O PowerPlay Studio

PowerPlay Studio patrí k najväčším štúdiám slovenského herného priemyslu a zároveň je jednotkou medzi nezávislými hernými štúdiami na Slovensku. Spoločnosť vznikla v roku 2007 v Bratislave a až do roku 2016 pôsobila pod značkou PowerPlay Manager (PPM). V súčasnosti pôsobí na globálnom trhu s tržbami v miliónoch eur.

Google Accelerator

Google Accelerator, alebo tiež Google Launchpad Accelerator je exkluzívny program iba pre vybraných uchádzačov, ktorí úspešne prešli výberovým procesom a sériou pohovorov. Jeho úlohou je pomôcť startupom v oblasti médií, zábavy a mobilných hier vytvárať kvalitné produkty.

Program je na mieru šitý pre lokálne trhy a poskytuje prístup k tomu najlepšiemu z Google: ľudia, siete a pokročilé technológie. Okrem toho poskytuje aj rôzne tréningy a príležitosť vzdelávať sa v oblasti mentoringu (Leadership, efektívne tímy, psychologická bezpečnosť, sústavný rast, či ako nájsť a udržať si kvalitných ľudí).

Video k téme (pokračovanie článku pod videom)

Google for Startups Accelerator Gaming

V súčasnosti začala ďalšia iniciatíva spoločnosti Google podporovať vývoj startupov v pokročilom štádiu rastu. Google for Startups Accelerator odštartuje vo Varšave v novembri tohto roku. Jeho prvé vydanie je určené herným spoločnostiam z celej Európy. Programu sa zúčastní 10 startupov zo šiestich krajín. Táto iniciatíva je súčasťou európskej siete Google Accelerator – ďalšie sa začne v Malage a Tel Avive.

Spomedzi desiatok až stoviek uchádzačov sa medzi 10 vybranými startupmi umiestnila aj firma PowerPlay Studio, ako jediná spomedzi slovenských firiem. Okrem nej boli do programu vybraté: z Fínska, Poľska, Srbska, Bieloruska a z Estónska. Tento niekoľkomesačný program má pomôcť ich rýchlemu rozvoju a globálnej expanzii. Projekt sa začína týždenným workshopom s 30 mentormi z celého sveta.

V nasledujúcich mesiacoch sa vybrané spoločnosti zúčastnia školenia v Campus Google for Startups vo Varšave, zameraného na využívanie technológií a produktov podporujúcich rozvoj podnikania, ako aj rozvoj ich manažérskych schopností a spôsobov, ako získať a udržať kvalitných ľudí. Celý program sa skončí v polovici budúceho roka počas Demo dňa – stretnutia s potenciálnymi investormi.

zdroj: polska.googleblog.com