EkonomikaFinancieTrendy a inovácie xa Publikované 8. februára 2021 zobraziť celý profil

Tesla 8. februára 2021 oznámila nákup kryptomeny Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Vďaka tomu opäť narástla cena Bitcoinu na nové maximum – viac ako 36 000 €. Slovenská spoločnosť Fumbi odhaduje nárast ceny až na 50 000 € v nasledujúcich mesiacoch.

Tesla investovala do Bitcoinu

Spoločnosť Tesla, pod vedením Elona Muska, sa začiatkom tohto roka rozhodla aktualizovať svoju investičnú politiku a zamerala sa na digitálne aktíva ako Bitcoin. To má spoločnosti priniesť nielen väčšiu flexibilitu v diverzifikácii a maximalizácii výnosov z ich hotovosti, ale aj možnosť platiť za produkty práve prostredníctvom Bitcoinu. 

V januári 2021 sme aktualizovali našu investičnú politiku. Súčasťou politiky, ktorá bola náležite schválená Výborom pre audit, môžeme časť našej hotovosti investovať do určitých alternatívnych rezervných aktív, vrátane digitálnych aktív, zlata, fondov obchodovaných na burze a ďalších aktív,” stojí vo vyjadrení zástupcov spoločnosti Tesla.

Nákup sa ihneď odrazil na cene Bitcoinu, ktorý za pár hodín narástol na sumu 36 000 € a prekonal ďalšie historické maximum. Elon Musk za posledné odbobie viac krát spomenul na svojom Twitter účte kryptomeny, čo vždy vyvolalo ich ďalší rast. 

Článok pokračuje pod reklamou

S investíciou, akú spravila Tesla, môžeme očakávať, že sa čoskoro pridajú ďalšie veľké, ale aj stredné spoločnosti, ktoré budú hľadať možnosti ako presunúť časť svojich rezerv do digitálnych aktív. Slovensko ešte čaká na svoju “Teslu”, ale s týmto trendom na trhu to môže byť čoskoro. Dopyt zo strany firemných klientov už začíname pozorovať aj u nás. So vstupom Tesly do kryptomien môžeme čoskoro očakávať nárast Bitcoinu na hodnotu 50 000 €,” Juraj Forgács, riaditeľ Fumbi.network.

Ako môžu Slovenské spoločnosti investovať do kryptomien?

Pre spoločnosti existuje možnosť investovať do Bitcoinu a iných kryptomien cez slovenskú spoločnosť Fumbi. Je jednou z mála, ktorá vie poskytnúť profesionálne služby v oblasti nákupu, ale aj úschovy veľkého množstva kryptomien. 

Fumbi rieši úschovu za klientov, a to prostredníctvom platformy Ledger Vault, jednou z najlepších úschovných služieb na svete. Sledovať svoj stav Fumbi účtu môžu klienti v prehľadnom a jednoduchom profile.


O spoločnosti Fumbi

Spoločnosť Fumbi vznikla pred dvoma rokmi ako odpoveď na čoraz väčší a ťažšie prehľadný trh s kryptomenami. Ako prvá na Slovensku, ale aj v Česku a Poľsku, prináša investičné riešenie pre širokú verejnosť a spoločnosti. S viac ako 30 000 používateľmi sa radí medzi lídra na slovenskom trhu. 

Kryptomeny vo Fumbi sú inštitucionálne zabezpečené cez platformu Ledger Vault a pravidelne auditované cez spoločnosť SGS Slovensko. Investori sú stále priamymi vlastníkmi svojho portfólia, čo je pre nich bezpečnejšie ako investícia cez zahraničný podielový fond.