PodnikanieZaujímavosti xa Publikované 21. novembra 2019 zobraziť celý profil

Kancelárska tlačiareň zostáva v podnikaní jedným z najdôležitejších zariadení. Ale s toľkými typmi a modelmi, ktoré sú nám na trhu k dispozícii, môže byť voľba správneho modelu komplikovaná. Aby sme vám to uľahčili, máme pre vás pár odporúčaní, ktoré je dôležité pri kúpe zohľadniť. Nájdite si pár minút na príjemné čítanie a vašu novú kanceláriu a podnikanie môže rozbehnúť práve tá najlepšia multifunkčná tlačiareň.

Kvalitná kancelárska tlačiareň by mala byť schopná zvládnuť požiadavky vašich obchodných operácií. Mala by byť dostatočne robustná, aby vydržala každodennú rutinu neustáleho používania. Mala by byť vyberaná na základe nasledujúcich faktorov.

Má veľa funkcií

Pri nákupe kancelárskej tlačiarne je potrebné vziať do úvahy predovšetkým potreby vašej organizácie. Budete tlačiť iba čiernobiele dokumenty alebo potrebovať farebnú grafickú tlač? Koľko strán odhadujete vytlačiť za deň? Na koľko rôznych veľkostí papiera potrebujete tlačiť? Odpoveď na tieto otázky a dôkladný zoznam vašich potrieb vám pomôže rozhodnúť sa, akú tlačiareň pri kúpe hľadať.

Nezabudnite predvídať požiadavky svojho podnikania v priebehu jeho rastu. Nie vždy je dobré sa v prípade založenia novej firmy spoliehať, že vám postačí aj klasická tlačiareň, vhodná viac do domácnosti. Myslite aj na nutnosť výmeny nových tonerov do tlačiarne.

Multifunkčné zariadenia môžu zvýšiť produktivitu pracoviska, pretože jeden stroj môže vykonávať rôzne prevádzkové úlohy. Tieto stroje vám môžu ušetriť aj miesto a peniaze, pretože pre každú funkciu nebudete musieť kupovať samostatné stroje.

Jednoducho sa používa

Stretli ste sa niekedy s tlačiarňou s toľkými tlačidlami a možnosťami, že sa ju bojíte používať? Mnohé sofistikované tlačiarne sú vybavené modernými funkciami, ktoré môžu byť veľmi mätúce aj pre tých najnáročnejších používateľov. Problém je v tom, že keď je tlačiareň ťažko ovládateľná, je náchylná na poruchy kvôli nesprávnemu použitiu.

Ak k vašej tlačiarni pristupuje veľa ľudí, je najlepšie zvoliť tlačiareň, ktorá sa ľahko ovláda. Ak vám to váš rozpočet umožňuje, zamerajte sa na modely tlačiarní, ktoré sa dodávajú s dotykovými LED obrazovkami, ktoré majú ľahko použiteľné rozhranie.

ilustračná foto / pixabay.com

Je cenovo dostupná

Pri výbere tlačiarne musíte vziať do úvahy nielen počiatočné náklady na nákup zariadenia, ale aj prevádzkové náklady na jeho používanie. Maloobchodná cena tlačiarne sa niekedy môže zdať neuveriteľne nízka, ale náklady na jej spotrebný materiál sú oveľa vyššie ako priemer.

Pred zakúpením zariadenia skontrolujte náklady na spotrebný materiál, ako je atrament alebo toner, no nezabudnite na náklady na opravy a údržbu. Pri výbere tlačiarne bude užitočné prečítať si aj online recenzie a odporúčania, kde si napríklad objednať lacné, kvalitné a potrebné tonery OKI.

Ľahko sa k nej dostanete

Ak sa vaša tlačiareň môže pripojiť k danému zariadeniu bezdrôtovo, bude jej používanie a ovládanie jednoduchšie. Nebudete musieť svoje zariadenia obmedzovať na konkrétny priestor alebo sa spoliehať na káblovú sieť.

Napríklad, ak je vaša tlačiareň pripojená k vášmu mobilnému telefónu, môžete priamo tlačiť e-maily a dokumenty bezdrôtovo. Existujú tiež tlačiarne, ktoré vám dnes umožňujú odoslať naskenovaný dokument na váš e-mail alebo sa pripojiť k iným aplikáciám a softvéru tretích strán.

Výber najlepšej tlačiarne pre váš podnik nemusí byť stresujúci. Nenechajte sa však oslniť výhodnými cenami alebo najmodernejšími funkciami. Dôležité je vybrať si tlačiareň, ktorá bude vyhovovať veľkosti a požiadavkám vašej firmy, ako aj vášmu rozpočtu.

Majte na pamäti, že vaša tlačiareň by mala byť schopná vám pomôcť zvýšiť produktivitu vašej spoločnosti v dlhodobom horizonte a nezdržiavať vás z dôvodu obmedzených funkcií alebo prehnanej ceny. Najlepšia tlačiareň pre vás nemusí byť nevyhnutne najlacnejším strojom ani najdrahším modelom. Najlepšou voľbou je tlačiareň šitá na mieru konkrétnym potrebám vašej spoločnosti.