PodnikaniePrávo a legislatíva xa Publikované 13. mája 2019 zobraziť celý profil

K 13. 5. 2019 nastupuje do našej kancelárie na pozíciu counsel Josef Adam, skúsený manažér a vedúci in-house právnik. Josef v rokoch 2009–2018 pôsobil ako člen predstavenstva v spoločnostiach Český aeroholding a České aerolinie, kde okrem právneho oddelenia viedol tiež oddelenia finančné, ľudských zdrojov a informačných technológií.

Bol jednou z kľúčových osôb, ktorá vyjednala vstup spoločnosti Korean Air Line do Českých aerolinií. Medzi jeho veľké úspechy patrí reštrukturalizácia Českých aerolinií a obnovenie ich ziskovosti.

V rokoch 2007–2010 viedol jedenásťčlenné právne oddelenie spoločnosti Letiště Praha, kde sa venoval predovšetkým korporátnemu, pracovnému, súťažnému, leteckému právu a právu nehnuteľností, právu informačných technológií a duševného vlastníctva a problematike financovania.

Do našej kancelárie tak prináša okrem právneho know-how aj skúsenosti s riadením veľkých spoločností, nastavovaním ich vnútorných procesov a s riešením štrukturálnych transformácií spoločností v ťažkostiach.

„Josef bude mať v rámci nášho transakčného poradenstva na starosti najmä oblasť corporate governance a compliance. Medzi jeho kľúčové špecializácie bude patriť aj oblasť komplexných projektov nehnuteľností a investičnej výstavby. Zapojí sa tiež do mandátov so zameraním na pracovné právo a právo sociálneho zabezpečenia, a svoje skúsenosti zúročí aj v rámci spolupráce s tímami zameranými na reštrukturalizácie a insolvencie a komerčné právo,“ hovorí k budúcej pracovnej náplni Josefa Adama riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Josef Adam

Josef vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, kde získal v roku 2016 titul JUDr. Zároveň absolvoval študijný program Master of Laws in Corporate Law na Nottingham Trent University, ktoré zavŕšil v roku 2010 získaním titulu LL.M. Hovorí plynule po anglicky a nemecky. Vo voľnom čase športuje a spieva. Je o.i. predsedom Speváckeho zboru La Folia.


O spoločnosti

Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS s kanceláriami v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave je s tímom takmer 200 právnikov, viac ako 100 advokátov a 500 spolupracovníkov, vrátane zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou česko-slovenskou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe. Medzi našich klientov patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie české a slovenské spoločnosti, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori.

Je medzi nimi aj cca 70 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500 a takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých spoločností Czech Top 100. Kancelária má v súčasnej dobe viac ako 1 250 klientov. Máme najkomplexnejšiu medzinárodnú podporu dostupnú pre české a slovenské advokátske kancelárie.

Poskytujeme právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch vo viac ako 80 krajinách sveta. Až 70 % našich prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Úzko spolupracujeme s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii. Naši klienti majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30 tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta.

HAVEL & PARTNERS je najúspešnejšou kanceláriou s najkomplexnejšími službami v Českej republike aj na Slovensku podľa celkového súčtu všetkých nominácií a titulov v rámci doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka. Kancelária získala už trikrát hlavné ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu (2015, 2017, 2018) a je držiteľom ceny Právnická firma roka za najlepšie klientske služby (2015–2016). Najlepšou právnickou firmou v Českej republike bola kancelária opakovane vyhlásená medzinárodnou ratingovou agentúrou Who’s Who Legal, a to celkom sedemkrát za posledných osem rokov.

Kancelária HAVEL & PARTNERS takisto získala globálne klientske prvenstvo. Vďaka prestížnemu oceneniu Client Choice Awards vyhlasovanému agentúrou International Law Office je klientmi najlepšie hodnotenou firmou v Českej republike. V oblasti fúzií a akvizícií je HAVEL & PARTNERS najlepšou právnickou firmou v Českej republike a na Slovensku vďaka globálnemu oceneniu Corporate INTL (2016). V Českej republike drží od roku 2009 prvenstvo v počte realizovaných transakcií podľa medzinárodných agentúr Mergermarket, EMIS DealWatch a Thomson Reuters. Na Slovensku získala za fúzie a akvizície ocenenie Právnická firma roka (2015) a šesťkrát po sebe tiež prestížnu globálnu cenu M&A Today Awards (2013–2018).