EkonomikaSlovensko xa Publikované 7. februára 2020 zobraziť celý profil

Spoločnosť CTS TRADE IT úspešne dokončila integráciu systému CTS do nového internetového bankovníctva George Slovenskej sporiteľne. Jej klienti tak majú možnosť priamo kontrolovať a spravovať svoje portfólio cenných papierov a investovať jednoducho a pohodlne z domova.

Prívetivý George

Prepojením systému CTS s internetovým bankovníctvom novej generácie George, získavajú klienti Slovenskej sporiteľne možnosť sledovať a ovládať svoje investície cez užívateľsky prívetivé rozhranie internetového bankovníctva George. V súčasnej dobe tak v reálnom čase môžu zadávať pokyny k investíciám do podielových fondov a zakladať investičné sporenie, tiež on-line sledovať stav spracovania svojich pokynov a prehľad uskutočnených investícií.

“Ako najväčšia digitálna banka na Slovensku sa snažíme svojim klientom ponúkať moderné služby a rozširovanie možností internetového bankovníctva či investovanie k nim bezpochyby patrí. Preto som hrdý na to, že sme ako prvá banka na Slovensku priniesli klientom možnosť investovania cez internetovú aplikáciu, bez návštevy pobočky. To by nebolo možné bez integrácie systému CTS do našeho moderného bankovníctva George a bez profesionálnej spolupráce so spoločnosťou CTS TRADE IT”, hovorí  k novej funkcionalite Milan Hain COO a člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Internetovú aplikáciu George používa na Slovensku viac než 800 tisíc užívateľov a Slovenská sporiteľňa je tiež najväčším poskytovateľom mobilného bankovníctva s viac než 520 000 užívateľmi na Slovensku. Systém CTS, ktorý po novom pomáha banke sprostredkovať pre svojich klientov investície v oblasti kapitálových trhov, v prostredí internetovej a v najbližšej dobe taktiež mobilnej aplikácie, je v Slovenskej sporiteľni prevádzkovaný od roku 2010 a je súčasťou kľúčových systémov banky.

„Každý projekt, ktorý prináša  inováciu našim zákazníkom, ma veľmi těší. Tento o to viac, že výsledky našej spoločnej práce ocenia koncoví užívatelia, teda klienti banky.  Byť súčasťou úspešného príbehu, ktorý so Slovenskou sporiteľňou píšeme už desiatym rokom, pre nás znamená veľký záväzok nepoľaviť vo vysokej kvalite služieb, ktoré zaisťujeme“, dodáva Tomáš Gavlas CEO spoločnosti CTS TRADE IT.


O spoločnosti CTS TRADE IT

CTS TRADE IT a.s. poskytuje softwarové riešenia, ktoré pokrývajú problematiku investičného bankovníctva. Denne ich banky používajú k zadávaniu transakcií za desiatky miliónov eur. Medzi zákazníkov sa radia významné stredoeurópske bankové domy – Česká a Slovenská sporiteľňa (Erste Group), RaiffeisenBank CZ a RaiffeisenBank International (Raiffeisen Group), UnicreditBank Czech Republic and Slovakia, Československá obchodná banka a Citibank Europe plc, a ďalší.