InšpiráciaPodnikanieZaujímavosti xa Publikované 19. novembra 2019 zobraziť celý profil

K životnej pohode a spokojnosti patrí najmä úspech, vďaka ktorému sa dokážeme postarať nielen o seba, ale aj celú svoju rodinu. Dosiahnuť tento cieľ a byť úspešným však nie je len tak jednoduché. S nami sa ale môžete presvedčiť o tom, že práve opak je pravdou. Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel a váš šéf sa na vás začne pozerať inak.

Úspešní ľudia používajú určité rituály a udržiavajú si pozitívnu náladu. Preto by ste si mali osvojiť tieto zvyky aj vy. Prinášame vám niekoľko tipov, s ktorými môžete na sebe začať pracovať.

„Budujte si charakter a nie reputáciu, pretože charakter je to, akí naozaj ste, zatiaľ čo reputácia je iba to, čo si o vás myslia iní.“

(John Wooden)

Príďte do kancelárie včas a bez stresu

Stres na nás vplýva negatívne, preto by sme sa mu mali vyhýbať čo najviac. A najlepšie hneď ráno, inak sa pod jeho dlhodobým vplyvom nahromadí v našom organizme energia, ktorá spôsobuje množstvo civilizačných ochorení.

Stačí vám na to niekoľko krokov. Znamená to včas vstať a dostať sa na pracovisko v správnu hodinu a bez meškania. Ak sa dostavíte  na pracovisko neskoro a ste nervózny, váš deň sa nezačne veľmi dobre.

Skúste to zmeniť, dnes po príchode domov si všetko na ráno pripraviť a „neignorovať“ budík, ktorý sa vás snaží ráno dostať z postele von. Okamžite po prebudení si tvár opláchnite studenou vodou a budete fit. Doplniť to môžete miernou fyzickou aktivitou, zdravými raňajkami a chutnou šálkou kávy.

Pospať si môžete jedine vtedy, ak ste na voľnej nohe, podnikáte z domu a postačia vám na prácu moderné coworkingové priestory v Bratislave.

Upracte si svoje pracovisko a urobte ho pre seba pohodlným

Chaos a neporiadok na pracovnom stole sa postará o dezorganizáciu aj vo vašej hlave. To znamená, že by ste sa mali pohrávať s myšlienkou nápravy. Je potrebné dať veci na pracovnej ploche do poriadku, mať všetko potrebné na dosah ruky a uviesť kancelársku stoličku do správnej polohy.

Ak je stôl vyčistený, vaša hlava a ruky budú mať pri plnení úloh voľnosť. Okrem toho je veľmi dôležitá úroveň osvetlenia v kancelárii, pretože vaše oči by nemali byť prepracované.

Rozprúďte krvný obeh

Krátka prechádzka vám pomôže byť fit. Najmä ak sa do kancelárie dostanete autom, je dôležité, aby ste ešte predtým, ako si sadnete na pracovnú stoličku, urobili niekoľko ďalších krokov.

Rozťahovanie a zahrievanie obnovuje krvný obeh. Prekrvuje a okysličuje sa tým nielen váš mozog, ale aj pľúca, vďaka čomu máte viac energie. Tieto kroky by sa mali opakovať niekoľkokrát počas dňa, najmä ak sedíte v kancelárii celý deň.

Sústreďte sa na jednu vec

Venujte sa jednému konkrétnemu zadaniu a nenechajte sa rozptyľovať. Náš mozog dokáže súčasne spracovať 4 až 6 úloh. Ak ich bude viac, produktivita mozgu klesne a vy budete na dne. Preto sa snažte veci po dobrom naplánovaní robiť postupne.

Nenechajte sa pritom rozptyľovať telefónom, prichádzajúcimi e-mailami alebo rozhovormi s kolegami a zamerajte sa na vopred vybraný prípad. Ak by toho na vás bolo predsa len veľa, nechajte organizáciu plánovanej akcie na iných a prenajmite si modernú zasadačku.

Naznačte si svoje vlastné úspechy

Okrem finančnej odmeny vás musí motivovať aj cieľ. Cieľ, ktorým môže byť úspech v rôznej podobe alebo forme. Vďaka jeho detailnému poznaniu sa vám budú menšie alebo väčšie veci robiť ľahšie. Pomôže vám pri rozhodovaní v ďalších krokoch a upozorní vás, že musíte dodržiavať plán.

Buďte vďační za každý okamih

Nezáleží na tom, či sa to týka vašej profesionálnej činnosti alebo niečoho osobného. Každá jedna vec, ktorá vás v živote postretne, má svoj zmysel.

A aj niektoré malé veci vás môžu motivovať a pomáhať vám správne posúdiť aktuálne situácie. Takže už hneď zajtra začnite svoj deň so správnym a pozitívnym prístupom a uvidíte, že vaša cesta k cieľu bude ľahšia.