PodnikanieZaujímavosti xa Publikované 6. decembra 2018 zobraziť celý profil

Podľa návrhu, ktorý odznel na summite G20 by kryptomeny mali začali podliehať celosvetovému zdaňovaniu, čo znamená, že sa uvažuje o začlenení kryptomien do funkčnej ekonomiky. Mohlo by to znamenať výraznejšie rozšírenie u verejnosti.

1.decembra sa v Buenos Aires stretli lídri G20 a okrem iných svetových otázok riešili aj oblasť kryptomien. Podľa vyhlásenia zo summitu je cieľom vytvoriť regulačný rámec a systém dohľadu nad kryptomenami a pomôcť tak v boji proti praniu špinavých peňazí a pri financovaní terorizmu.
Jedným zo spôsobov by mohlo byť medzinárodné zdaňovanie (jiji.com), ktoré by prinieslo väčšiu kontrolu nad medzinárodnými pohybmi kryptomien. Znamená to zároveň aj to, že sa bude budovať celková právna infraštruktúra, ktorá v konečnom dôsledku priblíži kryptomeny k verejnosti a presnejšie ujasní pravidlá ich používania.

Netreba zabúdať na to, že kryptomeny majú potenciál pomôcť spoločnosti aj s kriminalitou, ktorá tu bola dávno pred nimi a na ktorú sme doposiaľ nemali dosah. Práve ich úplná transparentnosť, nezmeniteľnosť záznamov a slobodný prístup do databázy môžu byť základom verejnej kontroly peňazí a ich využívania zo strany verejných inštitúcií. ” uvádza Juraj Forgács CEO Fumbi.Network

Ďalšie medzinárodné riešenia v oblasti kryptomien by sa mali zintenzívniť v roku 2019, kedy stretnutie G20 bude viesť Japonsko, ktoré je jedným z lídrov na trhu s kryptomenami.

O Fumbi:

Fumbi je prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá prináša komplexné riešenie pre rozumné a bezpečné investovanie do kryptomien. Spoločnosť vznikla ako odpoveď na čoraz väčší a ťažšie prehľadný trh s kryptomenami. Technológia Fumbi sa bude ďalej vyvíjať a zlepšovať, aby vždy priniesla to najlepšie pre svojich zákazníkov. Fumbi má v najbližších mesiacoch plán ponúkať svoje riešenia a technológie aj v ostatných krajinách Európskej Únie.