EkonomikaPodnikanieSlovensko xa Publikované 16. decembra 2019 zobraziť celý profil

Byť ekonomicky aktívnym občanom a na základe dobrého príjmu seba a svoju rodinu dobre zabezpečiť – je dnes pomerne náročné. Komplikuje to množstvo nepríjemných faktorov. K jedným z nich patrí aj vzdialenosť do zamestnania, ktoré považujeme za najlepšiu a jedinú možnosť, ako sa uživiť.

Podľa aktuálnych údajov sa ochota ľudí cestovať za lepšou prácou znížila na 57 %. Náklady na cestovanie sa z roka na rok zvyšujú, čo výrazným spôsobom znižuje príjem do spoločného rodinného rozpočtu. A to si predsa pri neustálom zvyšovaní cien energie  a nájmu dovoliť  nemôžete. Skúste to zmeniť.

Vybavte si prechodný pobyt

Ide o riešenie, vďaka ktorému by ste mohli tieto negatívne dopady vzdialenej práce eliminovať. Nájsť si vhodné ubytovanie a k nemu vybaviť prechodný pobyt, vďaka ktorému získate právo na využívanie výhod právoplatného občana mesta.

Získate schránku, označenie, miesto na doručenie pošty a evidenčný online systém, v ktorom máte o zásielkach všetky dôležité informácie.
S pomocou evidenčného charakteru nového trvalého pobytu nepotrebujete súhlas od majiteľa nehnuteľnosti, na to, aby ste sa nahlásili na konkrétnom úrade. Získate zľavu pri využívaní MHD, môžete lacnejšie parkovať a nahlásiť deti alebo seba k lekárovi, či do inej dôležitej inštitúcie v meste.

Ušetríte čas aj peniaze

Pôvodne vyčlenené financie z vášho rozpočtu na cestovanie môžete konečne využiť na niečo lepšie. Zvýšiť svoj komfort, dopriať viac deťom alebo partnerke. Prípadne si ich uložiť na horšie časy alebo rozumne investovať.

Práca a osobný rodinný život sa kombinujú niekedy naozaj ťažko. Vplyvným faktorom nie sú len financie, ale aj čas. Ak máte ale prenájom a trvalý alebo prechodný pobyt priamo v meste, v ktorom pracujete, nepremrháte svoj voľný čas cestovaním  a stratou peňazí.