Affiliate marketingE-shopyMarketingPodnikanie xa Publikované 21. mája 2018 zobraziť celý profil

V affiliate sieti Dognet máme niekoľko desiatok úspešných publisherov, ktorí robia “objem” a zarábajú tisíce eur mesačne. Čo robia inak, ako tých ostatných viac ako 3000 publisherov v našej sieti, ktorí zarábajú dramaticky menej?

1. Vzdelávajú sa

Základný rozdiel je v tom, že skúsený publisher sa neustále vzdeláva, získava know-how a učí sa. Preto sme spravili knižku Super Affiliate Academy, na ktorej sa podieľalo aj niekoľko profesionálnych publisherov. Nájdete v nej extrémne veľa know-how. Nie je to návod, ale učebnica, ktorá vás prevedie celým online marketingom.

2. Vydržali

Je to otrepané, ale je to tak. Ani ten najlepší publisher nemal projekt, ktorý by mu za pár dní alebo týždňov začal vynášať. Je potrebné si to celé pekne “odmakať” a vydržať. Sám som si tým prešiel. No ten pocit, ktorý príde s prvými zárobkami, je neuveriteľný. Odporúčam ho prežiť aj vám.

3. Investujú

Na tom končí aj veľa podnikateľov v iných oblastiach. Hrotia to, makajú a nakoniec sa im to podarí. Ale čo spravia? Nič inteligentnejšie ich nenapadne, ako si kúpiť nejakú blbosť, ktorú vlastne ani nepotrebujú namiesto toho, aby investovali ďalej. A o tom sú aj affiliate projekty. Zarobené peniaze treba investovať. Nebáť sa ísť do vyšších investícií do programovania, do obsahu, do linkbuildingu či do vzdelávania sa.
Máme jeden príklad, kedy publisher začal s obsahovým webom, do 3 mesiacov sa dostal na 300-400€ mesačne, ale peniaze rýchlo reinvestuje. Teraz je na pár tisíc mesačne a to affiliate rieši len niečo cez rok.

4. Skúšajú

Neexistuje návod a ani 100% overené postupy. Ak to niekto tvrdí, tak klame. Je potrebné skúšať nové postupy a stratégie. Nebáť sa “spáliť” peniaze. Namiesto toho, aby ste o niečom dookola premýšľali, proste to skúste. Inovácie, procesy a nebojácnosť je to,  čo vystihuje skúsených publisherov.

5. Komunikujú

Nebojte sa pýtať, komunikovať, sledovať novinky. V affiliate je dôležité sledovať napríklad aj Twitter a #hashtagy #skaffil a #czaffil, komunikovať v skupinách, kde sa affiliate rieši – napríklad “Affiliate podpora Dognet” či “TOPaffilak.cz – Affiliate diskuze #CZaffil #SKaffil alebo pre začiatočníkov odporúčam napríklad aj Webtrh.cz, kde sa toho dá veľa vyčítať zo starších diskusií. Cez diskusie a Twitter sa dostanete k najnovším informáciám a novinkám.

Odporúčanie autora na záver

„Affiliate nie je ľahký biznis”

Ale to nie je žiadny biznis, v ktorom sú peniaze. Určite sa dočítate o skvelých a rýchlejších formách zárobku. No skúste si overiť informácie a to, či aspoň ten, čo “o tom píše” aj niečo v realite “na tom” zarobil.

Dobré veci nie sú ľahké. Treba vydržať a makať. Ak chcete quick win, stačí chodiť do práce. Ten, čo vás zamestná, rád podstúpi podnikateľské riziko. Je teda na každom z vás, či chcete istotu, alebo potenciál. Obe odpovede sú správne, stačí si len vybrať 🙂


O autorovi


Štefan Polgári – zakladateľ affiliate siete Dognet a dlhoročný online marketing fanúšik. Zaujímam sa o všetko, čo reálne zarába bez bullshitov.
Kontakt: www.polgari.sk