DopravaPodnikanieTechnológie a inovácieZahraničie xa Publikované 20. septembra 2023 zobraziť celý profil
Foto: freepik.com

Oneskorené doručenie objednávky môže znamenať stratu zákazníka

Nie je prekvapením, že rýchlosť doručenia objednávky hrá pre zákazníkov veľkú úlohu. Až 72 % zákazníkov elektronického obchodu očakáva, že ich tovar bude doručený do 90 minút alebo v ten istý deň. Rýchlosť doručenia je preto jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú nielen to, či si zákazník vyberie váš podnik, ale aj to, či sa k vám vráti. Ak meškáte s doručením, preukázateľne to pokazí celý dojem zákazníka z objednávky.

Zvýšte svoju konkurencieschopnosť vďaka flexibilnému doručovaniu

Druhým faktorom je čas dodania. Tie tam sú časy, keď bol zákazník ochotný čakať doma celý deň na doručenie. Zákazníci uprednostňujú možnosť vybrať si doručenie výrobkov v hodinových intervaloch. To im umožňuje zúžiť čas, kedy musia byť k dispozícii na prevzatie zásielky. Čo to znamená pre vaše podnikanie? Ak to nemôžete ponúknuť svojim zákazníkom, strácate obrovskú konkurenčnú výhodu – a to je škoda.

Dokonalé doručenie na poslednej míli je kľúčom k spokojnému zákazníkovi

Doručenie na poslednej míli je najzložitejšou časťou celého logistického procesu. V stávke je zákazník, ktorý bude buď spokojný a pravdepodobne u vás nakúpi aj nabudúce, alebo bude otrávený a zvýši sa riziko, že nabudúce nakúpi online inde. Mnohé spoločnosti sa snažia o čo najefektívnejšie doručovanie, napriek tomu im často v čase špičky chýba potrebný vozový park alebo sa stretávajú so zlou optimalizáciou trasy a neprofesionálnym správaním kuriérov.

Využite služby rýchlo rastúcej českej prepravnej spoločnosti

Náklady na posilnenie vozového parku, ktorý bude väčšinu času nevyužitý, nemajú pre veľké množstvo spoločností zmysel.

V Českej republike je ním napríklad rýchlo rastúca technologická a logistická spoločnosť DODO, ktorá vyvinula aj vlastnú technológiu GAIA. Tento systém umožňuje efektívne riadenie mestskej logistiky, spracováva všetky typy platieb a zefektívňuje proces doručovania.

Ak sú vo vašej firme rezervy v oblasti doručovania, môže to ovplyvniť vaše zisky. Získajte konkurenčnú výhodu v podobe rýchleho a flexibilného doručovania.

Chcete vedieť viac? www.idodo.sk