Finančný manažmentPodnikanieÚčtovníctvo xa Publikované 24. júna 2019 zobraziť celý profil

Žiadny účtovník alebo účtovníčka, nemá rád, keď pred 31. marcom alebo pred koncom júna musí riešiť problémy s počítačom. A nielen vtedy. Ešte tu máme daňové priznania k DPH každý mesiac alebo raz za štvrťroka. Klienti nosia igelitky dokladov na poslednú chvíľu a potom sa tvária, že všetko sa spraví rýchlo lusknutím prsta.

Účtovnícka profesia nie je bez stresu. Súhlasíte?

Účtovník sa nesnaží do bodky splniť len požiadavky štátudaňových úradov, ale často aj menej alebo viac uletené požiadavky klientov, ktorí tomu nerozumejú. A všetok stres a zodpovednosť dopadá na účtovníka. Existuje aspoň jedna vec, s ktorou účtovník nechce mať starosti: počítač.
To je to posledné, čo každý účtovník potrebuje: riešiť technické problémy s počítačom, účtovným softvérom, vlastným serverom alebo sa zaoberať stratenými dátami.

Samozrejme, nikto tu nechce podceňovať technickú zdatnosť účtovníkov. Ale podstatné pre človeka v tejto profesii nie je vyznať sa v IT, on potrebuje vedieť, ktoré zo zariadení je myška, ktoré je klávesnica, ako vytlačí dokument a že nič z toho nemá hádzať o zem. Všetko ostatné by malo fungovať bez toho, aby sa tým musel zaoberať.

Ak ste účtovník alebo účtovníčka a chcete sa zbaviť všetkých starostí s technikou, odporúčame presunúť vaše účtovníctvo do cloudu. Presne na tento účel sme vytvorili službu ÚčtujPohodlneNaši klienti, ktorí tak urobili, si pochvaľujú.

Účtovný softvér (Pohoda, Money, MRP, ABRA, Omega a ďalšie) je nainštalovaný v modernom a vysoko zabezpečenom datacentre a jediné, čo potrebujete, je svoj počítač.

AKO TO CELÉ FUNGUJE?

Vygenerujeme vám prístupové údaje a vy sa prihlásite na vzdialenú plochu. Z vášho pohľadu to vyzerá ako klasický Windows, ibaže sa práve nenachádzate na obrazovke svojho počítača, ale ste pripojený na cloud. Na ploche nájdete ikonku svojho účtovného programu, spustíte a účtujete. A už sa nemusíte o nič starať.

Je jedno, kde fyzicky ste

Na cloud sa môžete pripojiť z ktoréhokoľvek miesta na svete. Potrebujete iba internet. Ak nechcete, nemusíte sa starať ani o zálohy. Cloud zálohuje disky automaticky: drží zálohy posledných 7 dní a takisto z 1. dňa v mesiaci posledné tri mesiace. Ak vaši klienti potrebujú prístup k svojmu účtovníctvu, viete im ho poskytnúť. Ak chcete zálohovanie zintenzívniť, je to otázka dohody.

Rýchlosť účtovného programu je rovnaká, ako keď ste pracovali lokálne na svojom počítači

A navyše sa nemusíte už báť o bezpečnosť dát. Datacentrá sú pre dáta niečo ako banky pre peniaze. Vysoko zabezpečené, s ochrankou, nepriestrelnými sklami, limitovanými prístupmi, vysokým oplotením, protipožiarnymi systémami, záložnými zdrojmi energie a s certifikáciou NBÚ a NATO.

Účtovník, ktorý sa rozhodne pre takéto riešenie, sa nemusí báť ani migrácie dát. So všetkým pomáhame a sme s vami pri každom kroku počas celého procesu. V rámci služby všetky potenciálne technické problémy riešime my. Dostanete osobného technika, na ktorého sa môžete kedykoľvek obrátiť a ktorý priebežne monitoruje výkon systému. Ak si chcete toto prostredie najprv „ohmatať“, dostanete od nás na mesiac prístup zdarma.

Klienti a štát vám pokoj nedajú. Ale pokoj od techniky by ste asi chceli mať, nie?

Ak máte záujem o službu, konzultáciu, alebo testovacie konto, napíšte nám.