DopravaEkonomikaPodnikanie xa Publikované 3. decembra 2019 zobraziť celý profil

Využívať vlakové alebo autobusové spojenia na odvoz na letisko, je dnes pre firmu zbytočne drahý luxus. Nie každej firme sa zas opláca vlastniť a prevádzkovať vozidlo, zamestnávať šoféra, pokiaľ nie je dennodenne vyťažené na rozvoz manažérov / zamestnancov v rámci spoločnosti a jej aktivít. Riešením sú externé firmy, ktoré majú v portfóliu práve služby, ktoré firmám vyriešia aj tento spomínaný problém akým je preprava osôb.

Odvoz na letisko

Pokiaľ sa bavíme iba o preprave na letisko v rámci Slovenska – to nemusí byť až taký zásadný problém. Letisko Bratislava je ihneď na začiatku pri zjazde do mesta zo smerov Žilina, Trnava. Druhým najznámejším je asi letisko Košice, ktoré už žiaľ veľký výber príletov / odletov v porovnaní s bratislavským letiskom neponúka.
Letisko Schwechat (Viedeň) je už vzdialené od Bratislavy približne 60 kilometrov po dialničných úsekoch (A4 + A6). Platí sa dialničná známka, ktorá sa lepí na čelné sklo. Pomerne často bývajú hraničné kontroly zamerané na ich platnosť. Preto neodporúčame nechávať nič na náhodu a dialničnú známku v Rakúsku si zakúpite od približne 10 eur a viac. Pre vodičov, ktorí sa radi ponáhľajú, je tu varovanie na rozloženie mobilných radarov. Rakúšania totiž majú merané úseky a prekročenie povolenej maximálnej rýchlosti neodpúšťajú. Hlavne na úsekoch, kde sa opravuje dialnica alebo v časti, kde majú váhy pre nákladné vozidlá, je často rýchlosť znížená na 80 km/h. Kto sa pozabudne pri 130 km/h – majiteľovi vozidla príde pokuta, ktorú je potrebné hradiť do 4 týždňov od doručenia.
Prvýkrát cestujete do Maďarska? Vedzte, že už aj Maďari majú elektronické dialničné známky – teda nič nelepíte. Ak sa rozhodnete pre letisko Budapešť aj tu majte na pamäti, že ste v inom štáte, kde platia iné pravidlá a zákony, ktorých porušenie má následky. Za prvú a najdôležitejšiu zmienku stoja „kontrolné brány“ na dialniciach. Pokiaľ ste si zabudli kúpiť „maďarskú dialničnú známku“ tieto kamery vás ihneď nasnímajú. Nepomôže ani neskoršie dodatočné zakúpenie známky, ako to platilo kedysi u nás. V tomto prípade sa pokute, ktorá vám príde taktiež poštou, nevyhnete.
Chcete sa týmto alebo aj iným problémom a nástrahám vyhnúť a prenechať na iných? Objednajte si odvoz na letisko, ktoré so sebou prináša výhody priamo pre vašu firmu, ale aj k spokojnosti vašich prepravovaných obchodných partnerov alebo zamestnancov. Počas jazdy v aute môžete v pohodlí pracovať, telefonovať alebo spať a načerpať tak energiu pred odletom. Odvezieme vás na letisko podľa vášho výberu – či už na Slovensku alebo v okolitých krajinách EÚ. Pre firmy možnosť úhrad na faktúru.  Spojte sa s nami: www.odvozletisko.sk