FinancieFinancie na podnikanieKoronavírus COVID-19Podnikanie xa Publikované 30. novembra 2021 zobraziť celý profil

Vláda SR v stredu 24. novembra 2021 schválila návrh ministra Milana Krajniaka na zmenu podmienok projektu podpory udržania zamestnanosti. Bližšie informácie pre žiadateľov o príspevky z projektu Prvá pomoc sú zverejnené na stránke www.pomahameludom.sk

Vyplácanie Prvej pomoci+ za november a december 2021 

Zamestnávatelia budú môcť žiadať za november a december príspevok na preplatenie mzdových nákladov na zamestnanca vo výške 80% celkovej ceny práce (opatrenia 1 a 3A). SZČO môžu čerpať finančnú pomoc do výšky 810 € v závislosti od poklesu tržieb (opatrenie 2). V prípade ak neplatili odvody do Sociálnej poisťovne, majú nárok na príspevok vo výške 315 € z opatrenia 4. Rovnaká výška platí aj pre jednoosobové s.r.o.

Príspevky nie sú určené pre každého

Zamestnávatelia môžu naďalej žiadať o príspevok na zamestnancov, ktorí nastúpili do zamestnania najneskôr k 1. októbru 2021. O príspevky sa môžu uchádzať aj tie subjekty, ktoré začali prevádzkovať svoju činnosť po 1. februári 2021, najneskôr však k 1. októbru 2021. 

Úrady práce aktuálne prijímajú žiadosti o príspevky „Prvej pomoci“ za september a október. Záujemcovia o príspevky z projektu „Prvá pomoc“ za mesiac september môžu svoje žiadosti a výkazy pre všetky opatrenia okrem 3B podávať do 30. novembra 2021. Žiadosti a výkazy za mesiac október je možné podávať do konca decembra 2021.

Zdroj: Tlačová správa, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny