EkonomikaFinančná správaPodnikanieÚčtovníctvo xa Publikované 27. júna 2019 zobraziť celý profil

Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili účtovné doklady viacerých spoločností. Majú podozrenie na podvody pri dodávaní reklamných služieb pre hendikepovaných športovcov. Škodu voči štátnemu rozpočtu vyčíslili predbežne na 70 000 eur.

Kriminálny úrad finančnej správy preveroval podozrivé obchodné transakcie viacerých spoločností, ktoré deklarovali dodanie reklamných služieb pre hendikepovaných športovcov

V rámci preverovania zistili, že niektoré deklarované služby mali dodať úplne iné spoločnosti, ako tie, ktoré boli uvedené na faktúrach. Vzniklo preto podozrenie z vystavovania fiktívnych faktúr, resp. pochybnosti zo samotnej existencie dodania služby a teda vôbec reálnosti obchodných aktivít. To všetko pri dodávaní reklamných služieb pre hendikepovaných športovcov.

Preverované spoločnosti sú podozrivé z trestného činu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie. Kriminalisti z finančnej správy preto zaistili účtovné doklady vo všetkých preverovaných spoločnostiach za viacero zdaňovacích období a vypočuli konateľov obchodných spoločností. Zaistené účtovné doklady sú obsahom ďalšej analýzy.

V prípade dokázania viny by obvineným osobám hrozil trest vo výške 6 mesiacov až 3 roky (podľa § 259, ods. 1 Trestného zákona).