EkonomikaFinančná správaÚčtovníctvo xa Publikované 6. marca 2018 zobraziť celý profil

Daňový úrad Košice sa po štyroch pracovných dňoch fungovania v provizórnych podmienkach vrátil na svoju adresu do budovy na Železničnej ulici. Aj vďaka posilneniu kapacít pracovníkov zvládol daňový úrad v prvý deň po znovuotvorení podateľne a klientskej zóny bez problémov a zdržaní vybaviť len dopoludnia požiadavky viac ako 500 klientov.

Daňový úrad Košice dnes (pondelok 5.marca) prvýkrát po minulotýždňovom požiari otvoril svoje brány klientom

Vzhľadom na to, že uplynulý týždeň fungoval daňový úrad len v provizórnych podmienkach, vedenie úradu dnes operatívne navýšilo počet pracovníkov, ktorí vybavujú požiadavky klientov. Aj vďaka tomuto opatreniu zatiaľ zvládol daňový úrad zvýšený nápor klientov bez problémov a zdržaní. Daňový úrad len dopoludnia navštívilo viac ako 500 klientov. Takmer 320 klientov navštívilo podateľňu a 190 daňových subjektov klientsku zónu, čo predstavuje dvojnásobný počet klientov v porovnaní s inými bežnými stránkovými dňami.

Zvýšený nápor klientov spôsobilo nepochybne to, že daňový úrad bol pre klientov úplne zatvorený dva dni (27.02. – 28.02.). Preto boli minulý štvrtok a piatok (01.03. – 02.03.) prijaté mimoriadne operatívne opatrenia zo strany vedenia daňového úradu – zriadená bola dočasná podateľňa a klientska zóna pre občanov a daňové subjekty, ktoré boli k dispozícii počas úradných hodín na zmenenej adrese (v budove daňového úradu na Tomášikovej ul. 35).

Pracovníci daňového úradu tak vybavili počas prvých dvoch marcových dní takmer 200 požiadaviek klientov aj tam. Najčastejšie sa ich požiadavky týkali činností na registri a správe daní, ktoré sa týkali dopytov a konzultácií k daňovým priznaniam, k podaným žiadostiam ako aj k elektronickej komunikácii.

Utorkový požiar strechy budovy, ktorá je vo vlastníctve Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a v ktorej zároveň sídli Daňový úrad Košice, nemal výrazné dopady na priestory využívané daňovým úradom. Keďže horela strecha šesťpodlažnej budovy a daňový úrad má od ŽSR prenajaté prvé a druhé nadzemné podlažie a prvé podzemné podlažie, tieto priestory požiar nezasiahol. Daňový úrad sa tak v čo najkratšom čase mohol opätovne vrátiť do priestorov na Železničnej ulici.

zdroj: Finančná správa