FakturovaniePodnikanieÚčtovníctvoZaujímavosti xa Publikované 29. apríla 2019 zobraziť celý profil

Každý začínajúci podnikateľ si kladie rovnakú otázku. Ako budem fakturovať? Ako sa vlastne vystavujú faktúry? Čo je to faktúra a čo musí spĺňať? Pre niekoho jednoduchá téma, no v praxi vidíme na faktúrách mnoho chýb a nesprávne uvádzané údaje. Náš partner SuperFaktura.sk za pomoci odborníkov vypracoval príručku, ktorá dokáže pomôcť každému podnikateľovi. Už nemusíte vyhľadávať návody a roztrúsené informácie po internete. Stiahnite si podrobný návod a podnikajte. Robte to, čo vám prináša zisk a fakturovanie bude pre vás od dnes zábava.

Ako vystaviť faktúru?

Slovenský podnikateľ – začiatočník býva zväčša skvelým profesionálom vo svojej oblasti podnikania. Keď však ide o aktuálnu legislatívu, stojí často pred labyrintom pravidiel a najmä otázok. V praxi je výzvou aj správne vystaviť či odoslať faktúru – čo na nej uviesť, ako ju číslovať, kedy fakturovať za cenu vrátane DPH a kedy zas bez.

Na príbehu programátora Martina sa naučíme základné pravidlá pre vystavovanie faktúr – zálohových, daňových či vyúčtovacích. Pochopíme, kedy je aj neplatiteľ DPH povinný registrovať sa pre DPH – v zmysle § 7a či ako plnohodnotný platiteľ DPH. Prejdeme si vlastne vývojom úspešného podnikateľa. Stručne si vysvetlíme, v ktorých situáciách fakturovať za cenu vrátane DPH a kedy DPH vynechať.

V príručke nájdete informácie a podrobný popis:

 1. Ako číslovať (a nečíslovať) faktúry
 2. Neplatiteľ DPH: vzor faktúry
 3. Zálohové (proforma) faktúry: niekoľko zásad, ako ich vystaviť
 4. Vystavenie zálohovej a ostrej faktúry – príklad pre neplatiteľa DPH
 5. Poskytujete služby odberateľom z krajín EÚ? Ste povinní sa registrovať pre DPH
 6. Faktúra za služby do EÚ: vzor
 7. Obrat pre povinnú registráciu za platiteľa DPH si musí každý podnikateľ sledovať sám
 8. Platiteľ DPH je povinný platiť DPH aj z prijatej zálohy – ako na to?
 9. Dobropis: vzor a niekoľko pravidiel
 10. Kedy fakturovať s DPH a kedy bez?
 11. Platenie DPH iba z uhradených faktúr

Pokračovať v čítaní  celého obsahu.

Tip na záver: Neviete sa rozhodnúť aký program si vybrať pre svoju faktúráciu? Odporúčame vám online systém SuperFaktúra.sk z niekoľkých dôvodov. Informácie máte online a viete sa k nim kedykoľvek dostať – či už z PC, notebooku alebo aj mobilného zariadenia. Vystavovanie faktúr je naozaj jednoduché, intuitívne a priam zábavné – zadáte názov firmy a firemné údaje sa vám ihneď načítajú. V konečnom dôsledku viete vystaviť faktúru za pár sekúnd a odoslať ju priamo na klientov mail. Okrem toho si viete nastaviť aj rôzne upozornenia, spárovať systém s bankovým účtom a vidieť tak každú úhradu automaticky (vhodné pre eshopy, či organizátorov podujatí a pod.). Výhod je tam samozrejme omnoho viac. Nájdite si ich aj vy na – www.superfaktura.sk