Právo a legislatívaZmluvy, vzory a tlačivá
Publikované 5. marca 2021 zobraziť celý profil

Spoločnosť PRO BONO, s.r.o., vypracovala a ponúka na predaj elektronický „VZOR ZMLUVY O POSKYTOVANÍ PRÁVNYCH SLUŽIEB“ . Zmluva je „nepriestrelná“ a je overená 17-ročnou právnou praxou autora advokáta JUDr. Patrika BENČÍKA.

Je to jeden z najlepších vzorov tohto typu zmluvy na trhu právnych informácií.

Zmluva je určená prioritne pre advokátov a klientov advokátskych kancelárií. Dokument je aktualizovaný na právny stav platný v roku 2021,“ uvádza JUDr. Patrik Benčík.

Zmluva je vyhotovená na 5 stranách a pridanou hodnotou je na ďalších dvoch stranách rozpracovaný komentár autora, ktorý tvorí z dôvodu lepšej prehľadnosti samostatný dokument.

V zmluve sú často menené formulácie kvôli lepšej orientácii čitateľa vyznačené červeným typom písma. Zmluva obsahuje 3 alternatívy predmetu zmluvy podľa typu právnych služieb (všeobecný predmet zmluvy, daňová kauza a trestné konanie). V zmluve sú zakomponované 4 alternatívy odmeny advokáta (hodinová, paušálna, tarifná a podielová odmena),“ opisuje Benčík.

Zmluva je koncipovaná ako synalagmatický kontrakt, t. j. v zmluve sú vybalansované práva a povinnosti zmluvných strán. Vzor zmluvy o poskytovaní právnych služieb si záujemcovia môžu objednať za kúpnu cenu 25 EUR s DPH.

VZOR PREDŽALOBNEJ UPOMIENKY NA PREDAJ

Autor ako advokát vymáhal vyše 700 pohľadávok klientov v súdnom a exekučnom konaní.

Pri vymáhaní pohľadávky je dôležitý faktor času a pohľadávku je potrebné vymáhať čo najskôr. V praxi je 20 – 30 % pohľadávok vymožených mimosúdne na základe predžalobnej upomienky. Preto je formulácia jednotlivých právnych klauzúl v predžalobnej upomienke kľúčová. Ak dlžník dostane predžalobnú upomienku napísanú pod hlavičkou advokátskej kancelárie, má to väčší rešpekt a existuje vyššia šanca na vymoženie pohľadávky,“ vysvetluje JUDr. Patrik Benčík.

Vzor je určený prioritne pre podnikateľské subjekty, veriteľov, inkasné spoločnosti, účtovníkov a advokátske kancelárie. Vzor predžalobnej upomienky si záujemcovia môžu objednať e-mailom za odplatu 25 € s DPH.

Prihlásiť sa na odber

Prosím počkajte...

Ďakujeme za prihlásenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *